Ugrás a tartalomra

Bácsi kirándulás képekben

2020.05.04
16:55
2023.11.02
09:03
Forrás
wikipedia.org, ertektar.rs
A Bácsi várat 1948-ban nyilvánították műemlékké, majd 1990-ben kiemelt jelentőségű műemlékké.

A péterváradi székhelyű Tartományi Műemlékvédelmi Intézet fennhatósága alá tartozik, akik ásatási és állagmegóvási munkálatokat végeznek rajta. Első régészeti kutatója Henszlmann Imre volt 1870-ben. A nagy kiterjedésű rom Bács városa mellett, Dél-Nyugat Bácskában található, egykor a várárokba belevezetett Mosztonga patak teljesen körülvette, a 19. század eleje óta azonban, amikor megépítették a Duna-Tisza-Duna csatornát, ez az árok kiszáradt. A város felől gyalogosan, egy betonhídon keresztül lehet megközelíteni, a gótikus vizivárosi kapun áthaladva. Járművel csak a várost megkerülve egy töltésen lehet odajutni.  

A Duna–Tisza–Duna-csatorna (másként Ferenc-csatorna) a Duna és a Tisza között folyik. A csatorna Bajánál kezdődik, majd Bezdán, Zombor, Sztapár, Verbász érintésével, Szenttamáson keresztül Bácsföldvár előtt kettéágazik, és Óbecsénél csatlakozik a Tiszába.

Bács
Duna-Tisza-Duna-csatorna

Most

Népszerű

Havi 1.750 eurót is kereshet ezzel a munkával

Nagy szüksége van Szerbiának a kőművesekre. Virágzik az új építésű ingatlanok piaca, ehhez azonban munkaerőre van szükség, amit egyre nehezebb biztosítani. Hogy legyen elég kőműves, az építtetők kénytelenek egyre magasabbra tolni a béreket.