Ugrás a tartalomra

Édes örömök a belgrádi Csokoládé Múzeumban

2020.02.19
11:43
2023.11.02
09:03
Forrás
Pannon RTV
Hivatalosan is megnyitotta kapuit Belgrád és Szerbia első csokoládé múzeuma. A kezdeményezés mögött egy fiatal házaspár áll, akik elmondásuk szerint bejárták Európa összes ilyen múzeumát.

Megnyílt az első csokoládé múzeum Belgrádban. A látogatók finomabbnál finomabb csokoládékat próbálhatnak és információkat kapnak arról, hogy hogyan is készül az igazi csokoládé.

A múzeumba tett kiránduláson megismerkedhetünk a csokoládé történetével, az első kakaó szemtől kezdve a számunkra is jól ismert csokoládé készítéséig.

Svetlana Stojanović: „El vagyok ragadtatva ettől, kell is, hogy legyen ilyen hely, az embereknek látniuk kell, hogy ilyen is létezik, nem csak a külföldi dolgok. Csodálatos. Mi forró csokoládét ittunk, amely fantasztikus ízű és illatú volt.”

A csokoládétörténet útja egy közép-amerikai esőerdőkhöz hasonló szobában kezdődik.

Mirjana Milaš a Csokoládémúzeum munkatársa körbevezette stábunkat a múzeumban: „A következő szoba egy a 16. századi Európának szentelt szoba, amikor a kakaóbab megérkezik térségünkbe, részletezi, hogy hogyan terjedt el a csokoládé Európában. A harmadik szobát Szerbiának, vagyis az egykori Jugoszláviának szentelték. Itt ugyancsak különböző kiállítási tárgyak vannak, bemutatják az első Szerbiában, illetve Jugoszláviában előállított csokoládékat. Az utolsó  szoba, egy modern szoba, ami lehetővé teszi a modern idők követését, azaz a látogatók fényképeket készíthetnek.”

A múzeumban különleges csokoládék közül válogathatnak a látogatók, amelyeket meg is vásárolhatnak.

Belgrád
csokoládé

Most

19:03, Frissítve: 20:04

Mozgasd meg az agyad!

Mozgasd meg az agyad! mottóval kvízestet szervezett Noszán a helyi Hinga Művelődési Egyesület. Az esemény célja a szórakozás, barátkozás, ügyesség és az általános műveltség fejlesztése volt. Négy- illetve ötfős csapatok versengtek a díjakért.

Népszerű

Havi 1.750 eurót is kereshet ezzel a munkával

Nagy szüksége van Szerbiának a kőművesekre. Virágzik az új építésű ingatlanok piaca, ehhez azonban munkaerőre van szükség, amit egyre nehezebb biztosítani. Hogy legyen elég kőműves, az építtetők kénytelenek egyre magasabbra tolni a béreket.