Ugrás a tartalomra

Ingatlanpiac

2012.08.19
13:34
Tovább esnek az ingatlanárak Szerbiában
Tovább esnek az ingatlanárak Szerbiában. Egyes városokban megfeleződött, Belgrádban pedig mintegy 30 százalékkal csökkent a lakások értéke. Egyre kevesebb az építkezés a gyenge vásárlóerő, a dinár euróval szembeni romlása és a drága hitelek miatt. Szerbiában az elmúlt három évben visszaesés tapasztalható az ingatlanok eladásában. Az adóhivatal adatai alapján tavaly mintegy ezer lakással kevesebbet értékesítettek, mint 2010-ben. A tendencia az idén is folytatódott. Elemzők szerint a csökkenés oka a bizonytalan politikai és gazdasági helyzet, a magas kamatlábak és az alacsony kínálat az ingatlanpiacon, főleg a minőségi lakások tekintetében.



Szerbiában az ingatlanok mindig is sokba kerültek, azonban ezek az árak soha sem voltak reálisak. A legtöbben csak kölcsönből tudtak lakást vásárolni. Mintegy 1400 felhasználó több mint 90 nappal késik a törlesztéssel, 319 lakás pedig árverésre került. Óriási gondot jelent az is, hogy szinte minden kölcsön euró, illetve svájci frank alapú, így a dinár romlásával egyre kevesebben tudják fizetni a részleteket. Az előrejelzések szerint ősszel ismét csökkenésre lehet számítani a lakásárakban, melyet ezúttal 10 százalékosra jósolnak a piac szakértői. Belgrádban átlagosan 1250, Újvidéken 1200, Szabadkán, Nagybecskereken, Zomborban 750, Zentán pedig 500 euróba kerül a lakások négyzetmétere a városközpontokban. Az országos átlag 950 euró. A családi házak vásárlásában emelkedés figyelhető meg. Idén már többet adtak el, mint tavaly egész évben. Egyes településeken már néhány ezer euróért házhoz lehet jutni.

Most

19:03, Frissítve: 20:04

Mozgasd meg az agyad!

Mozgasd meg az agyad! mottóval kvízestet szervezett Noszán a helyi Hinga Művelődési Egyesület. Az esemény célja a szórakozás, barátkozás, ügyesség és az általános műveltség fejlesztése volt. Négy- illetve ötfős csapatok versengtek a díjakért.

Népszerű

Havi 1.750 eurót is kereshet ezzel a munkával

Nagy szüksége van Szerbiának a kőművesekre. Virágzik az új építésű ingatlanok piaca, ehhez azonban munkaerőre van szükség, amit egyre nehezebb biztosítani. Hogy legyen elég kőműves, az építtetők kénytelenek egyre magasabbra tolni a béreket.