Ugrás a tartalomra

Tartják a határidőt a Török Áramlat építésénél

2019.10.21
22:59
Forrás
MTI
A Török Áramlat földgázvezeték második, Európába tartó szálának építési munkálatai 2020-ra, határidőre be fognak fejeződni.

Ezt jelentette ki Szergej Lavrov orosz külügyminiszter azt követően, hogy ma Moszkvában bolgár hivatali partnerével, Ekaterina Zaharievával tárgyalt. Lavrov a Zaharievával közösen megtartott sajtótájékoztatóján elmondta: a bolgár társtárca vezetője arról tájékoztatta, hogy a gázszállítási infrastruktúra bulgáriai szakaszának építése hétfőn elkezdődött a bolgár miniszterelnök és a szófiai orosz nagykövet jelenlétében. A RIA Novosztyi hírügynökség szerint Dmitrij Medvegyev orosz miniszterelnök vasárnap Belgrádban szintén azt mondta, hogy a vezetéket, amely szerinte egész Európa számára hasznos projekt, 2020 elejéig tervezik megépíteni. A Török Áramlat Európába irányuló második szála évi 15,75 milliárd köbméter gázt szállít majd. Ebből az Interfax hírügynökség összegzése szerint 3,5 milliárd köbméterrel Bulgária, 2,5 milliárddal Szerbia, 6 milliárddal pedig Magyarország részesül majd. A további 3,75 milliárd köbmétert Szlovákiába, illetve Ausztriába, a baumgarteni elosztó központba szállíthatják majd.

Török Áramlat
Szergej Lavrov
építkezés
határidő

Most

16:14, Frissítve: 16:22

Kortárs kiállítás a Kortárs Galériában

Kortárs képzőművészek által adományozott alkotásokból nyílt kiállítás a Kortárs Galériában Szabadkán. Goran Despotovskival, Mihailo Vasiljevićel és a videólinken csatlakozó Részegh Botonddal Nela Tonković beszélgetett.
15:56

Adománydobozt, mobiltelefont is loptak

A szabadkai rendőrkapitányság munkatársai a zombori rendőrséggel együttműködve letartóztatták a 2001-es születésű szabadkai V.P.-t és az 1995-ben született Apatin környéki N.M.-et, minősített lopás bűntett elkövetésének gyanúja miatt.

Népszerű

Havi 1.750 eurót is kereshet ezzel a munkával

Nagy szüksége van Szerbiának a kőművesekre. Virágzik az új építésű ingatlanok piaca, ehhez azonban munkaerőre van szükség, amit egyre nehezebb biztosítani. Hogy legyen elég kőműves, az építtetők kénytelenek egyre magasabbra tolni a béreket.