Ugrás a tartalomra

A téli szolgálat Magyarkanizsán is felkészült a havazásra

2018.11.20
13:32
2024.03.19
08:45
Forrás
Pannon RTV
Ugyan nagy mennyiségű hóra még az előrejelzések szerint nem kell számítani a községben, a magyarkanizsai Komunalac Kommunális Szolgáltató Közvállalat felkészült az esetleges havazásra.

A téli szezon Magyarkanizsa községben hivatalosan november 1-től április 1-ig tart. Ugyan nagy mennyiségű hóra még az előrejelzések szerint nem kell számítani a községben, a Komunalac Kommunális Szolgáltató Közvállalat felkészült az esetleges havazásra. Pálfi Ervin, a Kommunális Közvállalat igazgatója elmondta, a vállalat rendelkezik a megfelelő mennyiségű hókotróval, hóekével, hósózóval, és készen állnak a hozzájuk tartozó utak tisztítására. A vállalat a szükséges 250 tonna sóból már 90 tonnával rendelkezik, illetve biztosították már a kellő mennyiségű kődarát is.

Pálfi Ervin, igazgató, Komunalac Kommunális Szolgáltató Közvállalat, Magyarkanizsa: „Most november végétől, március végéig teljes mobilitásban vagyunk, figyelve, követve az időjárás előrejelzéseit. Az össz úthálózat a község területén 220 kilométer, amelyből 150 kilométer kiépített első, második, harmadik besorolású önkormányzati úthálózat. Ezeket mi tartjuk karban, a horgosi Tiszamenti Vízművekkel karöltve, illetve van 70 kilométer állami út, amely a Szerbiai Utak Közvállalat hatáskörébe tartozik. Vállalatunk ezenkívül tisztítja, sózza, valamint hótalanítja a piacteret, parkolókat, autóbusz megállókat, gyalogátkelőket Magyarkanizsa település központjában, valamint a horgosi bicikliút karbantartása is hozzánk tartozik.”

Magyarkanizsa
Kommunalac

Most

19:03, Frissítve: 20:04

Mozgasd meg az agyad!

Mozgasd meg az agyad! mottóval kvízestet szervezett Noszán a helyi Hinga Művelődési Egyesület. Az esemény célja a szórakozás, barátkozás, ügyesség és az általános műveltség fejlesztése volt. Négy- illetve ötfős csapatok versengtek a díjakért.

Népszerű

Havi 1.750 eurót is kereshet ezzel a munkával

Nagy szüksége van Szerbiának a kőművesekre. Virágzik az új építésű ingatlanok piaca, ehhez azonban munkaerőre van szükség, amit egyre nehezebb biztosítani. Hogy legyen elég kőműves, az építtetők kénytelenek egyre magasabbra tolni a béreket.