Ugrás a tartalomra

Több földet öntözhetnek a jövőben Adán és Moholon

2018.11.05
15:13
2018.11.05
16:31
Forrás
Pannon RTV
Átadták az Ada és Zenta között található Kalocsa kettő elnevezésű szivattyútelepet.

Az alkalomból Đorđe Milićević, a tartományi kormány alelnöke, a Vajdaság Vizei Közvállalat igazgatója és az adai önkormányzat illetékesei látogattak a helyszínre.

Az Ada és Zenta között található új telepen összesen négy pumpa működik. A telepet Slavko Vrndžić, a Vajdaság Vizei Közvállalat igazgatója mutatta be a jelenlévőknek.

Slavko Vrndžić, igazgató, Vajdaság Vizei Közvállalat: „Ez az első fázis, és a 11 projekt egyike. Éppen most indult el az üzemeltetés, mindenki láthatja, milyen nagy a jelentősége ennek. Az állam felismerte az ilyen létesítmények jelentőségét, hiszen sikerült biztosítania az infrastruktúrát ahhoz, hogy a vizet öntözésre használjuk. Az ilyen létesítmények nélkül lehetetlen a stabil növénytermesztés és mezőgazdasági termelés.”

A pumpatelep megtekintését követően Bilicki Zolán, Ada polgármestere elmondta, a beruházás egy részét a tartományi és a köztársasági kormány, a másik részét pedig Ada önkormányzata finanszírozta.

Bilicki Zoltán, polgármester, Ada: „Biztos vagyok benne, hogy ez a megvalósult beruházás hozzájárul ahhoz, hogy középtávon újabb és újabb öntözőkanálisokat áshassunk ki az adai és a moholi határban.”

Đorđe Milićević, a tartományi kormány alelnöke helyezte üzembe az új pumpákat.

Đorđe Milićević, alelnök, Tartományi Kormány: „Igazán jó érzés ma Adán tartózkodni. Üzembe került a Kalocsa nevű új pumpatelep, amely az Abu Dhabi Fejlesztési Alap projektjének első fázisa, értéke 13 millió euró, vagyis megközelítőleg 1,5 milliárd dinár.”

A telep másodpercenként négy köbméter víz pumpálására képes. Ennek köszönhetően az Ada és Mohol határában élő mezőgazdasági termelők több mint 5000 hektár földet öntözhetnek majd.

Ada
Mohol
Đorđe Milićević
Slavko Vrndžić
Bilicki Zoltán

Most

Népszerű

Havi 1.750 eurót is kereshet ezzel a munkával

Nagy szüksége van Szerbiának a kőművesekre. Virágzik az új építésű ingatlanok piaca, ehhez azonban munkaerőre van szükség, amit egyre nehezebb biztosítani. Hogy legyen elég kőműves, az építtetők kénytelenek egyre magasabbra tolni a béreket.