51. alkalommal is népszerű volt a KMV
Az idei döntőn több mint nyolcvan ifjú vajdasági előadóművész és tollforgató versenyzett. Nemcsak a zsűri, de a gálaműsor közönsége előtt is nagy sikert aratott Tóth Johanna slam-verse. Slam Poetry kategóriában ő bizonyult a legjobbnak. Korábban versekkel is próbálkozott. „Nekem a vers inkább a saját érzelmeim kifejezésére szolgál és az általam megélt lelki traumák kifejezésére. Igazából minden élmény egy lelki trauma, ezeket írom ki a versekkel, slam poetryben és inkább társadalmi problémákra próbálok fókuszálni.”
A gálaműsorban a beszédművészeti és az irodalmi vetélkedő legjobbjai mellett a megzenésített versek és a Középiskolások Népművészeti Vetélkedőjének a nyertesei is felléptek. Antal Szilárd, tag, a Magyar Nemzeti Tanács Végrehajtó Bizottsága: „Oda kell figyelmi a fiatalokra. A középiskolások már értik a világot. Rendelkeznek már olyan szenzibilitással, hogy rá tudnak érezni a dolgokra, és rajtuk keresztül mi sok mindent megtudhatunk a világról, amit mi már, úgy látszik, nem is látunk.”
A hétvégi döntőn több mint nyolcvan előadóművész és tollforgató versenyzett. Az idei évtől új elnökök irányították a KMV szervezőbizottságának munkáját. Oláh Tamás, társelnök, a KMV szervezőbizottsága: „Az a frissesség, spontaneitás, ami mindig jellemző erre a versenyre, az idén is emlékezetessé tette a számomra. Azt gondolom, hogy mindenféleképpen szép emlék lesz, és nem csak azért, mert nagyon színvonalasak voltak a munkák, hanem azért is, mert valóban egy közösség épült.”
A gálaműsor végén a dobogósok és a különdíjasok átvették a díjaikat.