Citera pendüljön, ének zendüljön
Az eseményre mintegy 200 résztvevő érkezett, összesen 41 produkciót láthatott a közönség.
Az újvidéki Erdélyi Flóra volt az első fellépő. „Most egyedül fogok fellépni. Moholi népdalokat fogok énekelni és egy kátyi népdalt.”
Az adai Lepár Krisztina több csoportot készített fel. „Hoztam egy szólistát, ő vajdasági népdalokat, gyerekdalokat fog énekelni. Hoztam egy énekkettőst, akik sárközi népdalokkal lépnek fel, emellett hoztam még két kórust, az egyik gombosi, a másik pedig moholi népdalokat fog majd énekelni.”
Pályázni egy szabadon választott összeállítással lehetett, a Kárpát-medence népzenei dialektusainak anyagaiból. A részvétel további feltétele volt egy olyan népdal eléneklése vagy elciterázása, amely arról a településről vagy annak környékéről származik, ahonnan a versenyző érkezett. A zsűri több szempontot is figyelemmel kísért.
Kelemen Zsolt, zsűritag: „A technikai felkészültsége a versenyzőnek, illetve a dalválogatás, színpadi megjelenés. Tehát mindezek a szempontok fontosak egy ilyen megmérettetésen.”
A vetélkedőre általános és középiskolások jelentkezhettek, szólistaként, énekkettősként, illetve csoportként, valamint citeraszólisták és zenekarok is versenyeztek.
Fábián Mónika, szervező: „Örülünk annak, hogy egyre népszerűbb a citera és a népi ének világa. Nagyon bízunk abban, hogy még többen fognak részt venni jövőre a rendezvényen és még többen fognak citerázni és énekelni.”
A versenyt követően népzenei koncertet hallhatott a közönség, amelyen Csonka Ferenc és a horgosi Kamrás együttes lépett fel.