Véget ért a Juhász Népzenei Tábor
Széki népzenével vette kezdetét a gála Tóthfaluban, ezt követően korosztály és hangszertípusok szerint léptek színpadra a gyerekek. A táborban a tanulás mellett a barátkozásra is lehetőség nyílik.
Szalai Máté, résztvevő, Horgos: „Rengeteg új dolgot lehet tanulni, illetve másik hangszereket is ki lehet próbálni, például én nagybőgőzök, és most kipróbáltam a tamburán magamat életemben először, illetve rengeteg új embert megismerhetek itt, végre.”
Harmat Csongor, résztvevő, Magyarkanizsa: „Azért jöttem vissza, mert szeretem a Juhász zenekart és ismerem is őket, szeretem őket hallgatni, becsülöm őket, és egy eszméletlen jó társaság, főleg azok, akik eljönnek ide a táborba, és ez az, ami visszavonz mindig, meg hogy nagyon tetszenek az oktatások.”
A táborlakókkal 7 oktató foglalkozott, több csoportban és helyszínen zajlott az oktatás: a Kaszap István Kollégiumban és a Munkás Szent József plébánia területén is. Naponta 8 órát zenéltek a fiatalok. A közös pont a széki népzene volt, ugyanis 50 éves a Táncházmozgalom, a szervezők erre alapozták a foglalkozásokat.
Juhász Gábor, szervező, Juhász Népzenei Tábor: „A gyerekek nagyon élvezték ezeket a dallamokat, nagyon jó kis négyeseket, nagyon jó kis csárdásokat, ritka és sűrű tempójú dallamokat tudtak elsajátítani, mindenki a saját tudásához mérten, tehát a kisebbeknek egy kicsit kevesebbet adtunk fel, a nagyobbakat viszont igazán nagy kihívás elé állítottuk.”
A szervezők egyúttal bejelentették, jövőre is megszervezik a közkedvelt népzenei tábort.