Ugrás a tartalomra

Megoldódhatnak a Szabadkai Gyógyszertárak adósságai

2020.02.27
16:05
2020.02.27
16:16
Forrás
Pannon RTV
Hosszútávú bérleti szerződéssel oldanák meg Szabadkán a gyógyszertárak évek óta halmozódó tartozásának problémáját az illetékesek. A javaslatot a Városi Képviselő-testület ülésén elfogadták.

A Szabadkai Gyógyszertárak az elmúlt 10-15 évben mintegy 180-200 millió dináros tartozást halmozott fel a beszállítókkal szemben. Az önkormányzat a helyzetet úgy oldaná meg, hogy magánbefektetővel koncessziós szerződést kötne, ezzel biztosítaná a több mint 20 eladóhelyiség felújítását és a 101 alkalmazott bérét. A lépésre az önkormányzat azért szánta rá magát, mert a beszállítók már fokozott nyomás alá helyezték a várost, mint a gyógyszertárak alapítóját és kezesét az adósság törlesztése miatt.

Nemanja Simović, a szabadkai Városi Tanács sporttal és ifjúsági ügyekkel megbízott tagja: A piaci verseny a magángyógyszertárak és az állami gyógyszertárak között nem kiegyensúlyozott. Az állami gyógyszertárakat központosított közbeszerzésre kötelezik, a másik oldalról pedig a magángyógyszertárak is kiadhatnak receptre gyógyszereket. Ez miatt a Szabadkai Gyógyszertárak nagyon nehezen maradhat meg a piacon. Ha most nem hoznánk meg bizonyos lépéseket, akkor az adósság nagyon gyorsan olyan szintre halmozódna fel, amelynek eredményeként nem találnánk érdekelt felet, aki partnere lenne az önkormányzatnak, hogy megmentsük a Szabadkai Gyógyszertárakat.

Az ellenzék azonban nem így látja a kérdést. Maglai Jenő, Szabadka Polgári Mozgalmának önkormányzati frakcióvezetője szerint a gyógyszergyártás és forgalmazás jövedelmező tevékenység, ezért nem megengedhető, hogy az önkormányzat hatásköréből magánkézbe kerüljön: Egy racionális és hatékony irányítással ez az intézmény igenis jól tudna működni és nyereségesen tudna működni, másodsorban pedig biztosan a polgárok azt is várnák el, hogy a város tartsa meg a gyógyszertárát és ne engedje át a privátoknak. A privátokat két dolog érdekli, a piac és a profit.

A koncessziós szerződés 15 évre szólna, és abban az önkormányzat szerint egyértelműen szerepelnének a 23 gyógyszertárat és a 101 dolgozót érintő jogok és kötelezettségek is. Nágel Jánostól, a VMSZ önkormányzati frakcióvezetőjétől megtudtuk, hogy ez vonatkozik az egyes üzlethelyiségek felújítására, a járműparkra és a tetemes adósságra is: Ez lehetővé teszi, hogy a bérleti díjból legyen kifizetve az adósság, ne pedig a szabadkai költségvetésből a szabadkai polgárok terhére. Ugyanakkor, a Szabadkai Gyógyszertárakban foglalkoztatottak jogai nem sérülnek, a koncessziót megkapó cég átveszi a dolgozókat, azok meg lesznek védve, úgy a munkaviszony megszűnésétől és a fizetések magasságával kapcsolatban is.

A Szabadkai VKT ülésén rövid vita után elfogadták a közvállalatok és intézmények 2020-as évre vonatkozó munkatervét is. Az ülésen Tóth Szalai Erikát ombudsmanná választották, emellett más személyi kérdésekről is szó esett.

Szabadka
VKT
gyógyszertárak
Szabadkai Gyógyszertárak

Kapcsolódó tartalmak

Most

07:32

Máris itt a nyár?

25 fokos meleg vár ránk ma. Szerbia egyes részein, például Nišben és Kragujevacon akár 27 fok is lehet. A meleg levegő Észak-Afrika felől érkezik a térségbe.
07:17, Frissítve: 07:41

Ünnep a Pannon RTV-ben

Ünnepi műsorokkal, filmekkel várja a Pannon Televízió a nézőket a húsvéti ünnepek alatt. Nem csak a tévé, a Pannon Rádió és a Szabadkai Magyar Rádió is színes műsorokkal készült a hallgatóknak.

Népszerű

A Gebi felvásárolta a Fidelinkát

A csantavéri Gebi cég megvásárolta az egykori szabadkai malomipari óriás, a Fidelinka védjegyét, malmait, silóit és tésztagyárát.

Agancsot gyűjtött, megölte a puma

Fiatal férfivel végzett egy puma Kaliforniában. A szerencsétlenül járt 21 éves férfi öccsével együtt gyűjtött elhullajtott agancsokat egy lakott területtől távol fekvő erdőben, amikor a puma megtámadta őket.