Ugrás a tartalomra

„Reméld a legjobbat, és készülj a legrosszabbra”

2020.04.17
11:10
2020.04.17
17:31
Orbán Viktor hangsúlyozta: úgy számol, hogy a járvány csúcsa "előttünk van", az igazán nehéz szakasz most jön, a következő napokban a megbetegedések számának nagyobb ütemű emelkedésére kell számítani.

A koronavírus-járvány kezelésében az a régi bölcsesség a mérvadó, hogy "reméld a legjobbat, és készülj a legrosszabbra" - mondta Orbán Viktor a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában. Még nem lehet lazítani a járvány miatt elrendelt korlátozásokon, egyelőre fenn kell tartani azokat - nyilatkozott a magyar miniszterelnök.

Orbán Viktor a Kossuth Rádió vendégeként úgy fogalmazott: szeretné, ha visszatérne az emberek élete a normális kerékvágásba, de még nem meri azt mondani, hogy lazítsanak. Véleménye szerint Budapesten, előbb vagy utóbb szigorítani kell majd a szabályokon a fertőzések nagy száma miatt. „Nem fogjuk tudni elkerülni, hogy Budapestre sajátos szabályokat léptessünk életbe, illetve a főpolgármester sajátos szabályokat léptessen életbe. A fertőzéseknek mintegy 60 százaléka Budapesten van, Budapest és Pest megye együtt pedig kiadja a 80 százalékát. Teljesen nyilvánvaló, hogy egy kis, ezres lélekszámú faluban nem ugyanazok az intézkedések logikusak, mint a fertőzés 80 százalékát adó Budapesten, ahol egyébként a tömegközlekedés is egy veszélyforrás.”

Orbán Viktor hozzátette: „Nekünk arra van szükségünk, hogy a legrosszabb esetre készülve legyen 8 ezer működő lélegeztető készülékünk, és legyen több mint 30 ezer ágyunk, amelyen kizárólag koronavírusos fertőzötteket tudunk ápolni.”

A magyar miniszterelnök szerint mire belépnek a tömeges fertőzés időszakába meglesznek a kórházi ágyak, a lélegeztetőgépek és az azokat kezelni képes egészségügyi dolgozók is.

Orbán Viktor
Kossuth Rádió

Most

21:49

Megszámolják az ürgéket

Országos Ürgelajstromot szervez ismét a magyarországi Vadonlesők Közössége Természetvédelmi Egyesület április 20-27. között.

Népszerű

Havi 1.750 eurót is kereshet ezzel a munkával

Nagy szüksége van Szerbiának a kőművesekre. Virágzik az új építésű ingatlanok piaca, ehhez azonban munkaerőre van szükség, amit egyre nehezebb biztosítani. Hogy legyen elég kőműves, az építtetők kénytelenek egyre magasabbra tolni a béreket.