20:50
2022.05.07
20:59
nemzetisport.hu
Nagyon szoros mérkőzésen, 6:7, 7:5, 7:6-ra а spanyol teniszező legyőzte a világelső szerbet, így Alcaraz ott lesz a madridi salakpályás mesterverseny döntőjében.

Rafael Nadal után Novak Đokovićot is felülmúlta Carlos Alcaraz. A csodatini az első szett elején már brékelni tudott, viszont Đokovićnak sikerült összekapnia magát, és rövidítésben megnyerte a játszmát 7:6-re. A második felvonásban aztán kissé romlott a szerb teniszező játéka, ellenfele pedig összekapta magát, kihasználta a hibáit, és 7:5-s sikerrel ledolgozta szetthátrányát. Alcaraz aztán a döntő szettben jobb játékkal rukkolt ki, többször is brékelhetett volna, 5:4-nél már volt meccslabdája, de végül csak rövidítésben tudta legyőzni 7:6-ra Novak Đokovićot.

A spanyol ellenfele a döntőben a görög Sztefanosz Cicipasz és a német Alexander Zverev mérkőzésének győztese lesz.