Arany, ezüst és bronz érmet vihetnek haza a magyar úszók az Európa-bajnokságról

20:22
2024.03.19
08:33
MTI
Verrasztó Dávid 400 méter vegyesen, Késely Ajna 400 méter gyorson, Burián Katalin pedig 200 méter háton állhatott a dobogóra.

Aranyérmes lett Verrasztó Dávid 400 méter vegyesen a Glasgow-ban zajló úszó Európa-bajnokságon. A magyar sportoló szoros versenyben, 4:10.65-ös eredménnyel ért elsőként a célba. Sorozatban harmadszor lett Európa-bajnok ebben a számban.

Ezüstérmes lett Késely Ajna 4:03.57-es idővel 400 méter gyorson az úszó Európa-bajnokság zárónapján. Ezzel az eredménnyel új egyéni és egyben új junior Európa-bajnoki csúcsot úszott.

Burián Katalin bronzérmet nyert 200 méter háton Glasgow-ban. A 23 éves magyar versenyző 2:07.43 perces egyéni csúccsal ért célba. A számot az olasz Margherita Panziera nyerte, aki szintén a magyar versenyző Egerszegi Krisztina 1991-es Európa-bajnoki rekordját döntötte meg.

Mozgasd meg az agyad!

Mozgasd meg az agyad! mottóval kvízestet szervezett Noszán a helyi Hinga Művelődési Egyesület. Az esemény célja a szórakozás, barátkozás, ügyesség és az általános műveltség fejlesztése volt. Négy- illetve ötfős csapatok versengtek a díjakért.