Australian Open: Győzelemmel kezdett Đoković

2020.01.20
14:45
Pannon RTV, nemzetisport.hu
Sikerrel vette az Ausztrál Nyílt Teniszbajnokság első körét Novak Đoković.

A szerb sportoló négy szettben, 7:6, 6:2, 2:6, 6:1 arányban verte a német Jan-Lennard Struffot, ezzel profi pályafutása 900. győzelmét könyvelte el.

Az Australian Open hétszeres bajnoka az első szettet 5:2 után rövidítésben nyerte meg (7:6, 7–5), a második felvonást végig uralta (6:2), a harmadik játszmában háromszor is elveszítette az adogatását, így Struff szépített (2:6), a negyedik játszmában azonban ismét nagyon koncentráltan teniszezett (6:1). Novak Đoković 44 nyerővel és 28 ki nem kényszerített hibával zárta a 2 óra 16 perces mérkőzést. A szerbre a második fordulóban sem vár majd túlságosan bonyolult feladat, a japán Ito Tacuma vagy az indiai Prajnesh Gunneswaran lesz az ellenfele.