Balázs Attila negyeddöntős a riói tenisztornán

08:14
2024.03.19
08:50
MTI
Balázs Attila negyeddöntőbe jutott a Rio de Janeiróban zajló, 1,9 millió dollár összdíjazású salakpályás férfi tenisztornán.

A selejtezőből szerencsés vesztesként főtáblára került magyar játékos rendkívül rosszul kezdte a Thiago Monteiro elleni mérkőzést, ugyanis bár megnyerte az első játékot, utána brazil ellenfele sorozatban hat gémet söpört be, így 31 perc után máris szettelőnybe került. A világranglistán jövő héttől pályafutása során először a legjobb százban szereplő Balázs ezt követően lemásolta az első játszma forgatókönyvét, csak fordítva, azaz 0:1 után három brékkel könnyedén a maga javára fordította a szettet. A továbbjutást eldöntő harmadik felvonásban Balázs 3:2-es vezetéséig mindkét fél megnyerte adogatójátékát, ekkor a magyarnak sikerült fogadóként - ráadásul semmire - nyernie. Ezt követően Balázs 5:3-as vezetésnél már a meccsért szervált, de ha adogatóként nem is, fogadóként utána sikerült lezárnia az 1 óra 52 perces találkozót. A legjobb nyolc között a világranglistán 133. spanyol Pedro Martínez vár Balázsra.