Ugrás a tartalomra

Bemutatták a tokiói olimpia érmeit

2019.07.24
13:34
Forrás
HVG.hu
A 2020-as tokiói olimpiai játékokon a dobogósok e-hulladékból készült érmeket vehetnek majd át.

Foto: Tanjug/AP Photo/Koji Sasahara

A szervezők már hónapokkal korábban azzal kampányoltak, hogy a tokiói eseménynek minden korábbinál zöldebbnek kell lenni, ezért különös tervet eszeltek ki: elektronikus hulladékok gyűjtésébe kezdtek, hogy az azokból kinyert fémet újrahasznosítsák.

A felhívás példátlan összefogást eredményezett, telefonokból, laptopokból és egyéb elektronikai cikkekből is óriási mennyiséget kaptak kézhez. Ráadásul nem csak vállalatok és irodák jelentkeztek, hogy hozzájárulnának az akcióhoz: magánszemélyek is küldték a szemetet, s nekik is hála rengeteg, közel 48 ezer tonna hulladék gyűlt össze.

Foto: Tanjug/AP Photo/Koji Sasahara

A szervezők már a projekt előtt közölték, hogy a medálok elkészítéséhez konkrét anyagmennyiségre van szükségük: a hozzávalók képzeletbeli listáján 30,3 kiló arany, 4100 kiló ezüst és 2700 kiló bronz szerepelt. Utóbbi már tavaly júniusban, néhány hónappal később az arany és az ezüst nagy része is meglett, idén márciusra pedig a hiányzó mennyiség is összegyűlt. A szervezők akkor már arról küldtek tájékoztatót, hogy ne küldjenek több hulladékot, mert a projekt biztosan összejön.

Foto: Tanjug/AP Photo/Koji Sasahara

Egyébként nemcsak az érmek készülnek zöld módszerrel, a dobogókat ugyancsak újrahasznosított anyagból építik fel: 100 pódiumot készítenek, ezekhez 45 tonna műanyagot használnak el.

olimpia
aranyérem
ezüstérem
bronzérem
hulladék
újrahasznosítás
Japán

Most

19:03, Frissítve: 20:04

Mozgasd meg az agyad!

Mozgasd meg az agyad! mottóval kvízestet szervezett Noszán a helyi Hinga Művelődési Egyesület. Az esemény célja a szórakozás, barátkozás, ügyesség és az általános műveltség fejlesztése volt. Négy- illetve ötfős csapatok versengtek a díjakért.

Népszerű

Havi 1.750 eurót is kereshet ezzel a munkával

Nagy szüksége van Szerbiának a kőművesekre. Virágzik az új építésű ingatlanok piaca, ehhez azonban munkaerőre van szükség, amit egyre nehezebb biztosítani. Hogy legyen elég kőműves, az építtetők kénytelenek egyre magasabbra tolni a béreket.