BL: Izgalmas mérkőzések, 8 mérkőzés 29 gól

2019.11.06
08:45
2019.11.06
09:52
Kedd este folytatódtak a labdarúgó Bajnokok Ligája küzdelmei. A csoportkör negyedik fordulójának legizgalmasabb mérkőzését Londonban játszották.

A Chelsea és az Ajax fordulatokban gazdag összecsapása már a negyedik percben 1-1-re állt. Az őrült mérkőzés, ahol két öngól, két tizenegyes és két piros lap is volt, 4-4-es döntetlennel ért véget.

Fotó: Tanjug/AP/Alberto Saiz

A H-csoport másik mérkőzésen a Valencia 4–1-re legyőzte a Lille-t. A nap meglepetését a Barcelona és a Slavia Praha mérkőzése hozta. A favoritnak tartott spanyoloktól csak egy gól nélküli döntetlenre futotta hazai pályán. Ma újabb nyolc mérkőzéssel folytatódik a legrangosabb európai kupasorozat. A Crvena zvezda 21 órától a Tottenham csapatát fogadja Belgrádban. Az angolok az előző fordulóban Londonban 5:0-ra verték a szerb bajnokot.

4. FORDULÓ
E-csoport

Napoli (olasz)–Salzburg (osztrák) 1–1 (Lozano 43., ill. Haaland 11. – 11-esből)
Liverpool (angol)–Genk (belga) 2–1 (Wijnaldum 14., Oxlade-Chamberlain 53., ill. Samatta 40.)

Az E-csoport állása: 1. Liverpool (9 pont), 2. Napoli (8 pont), 3. Salzburg (4 pont), 4. Genk (1 pont)

F-csoport
Barcelona (spanyol)–Slavia Praha (cseh) 0–0
Borussia Dortmund (német)–Internazionale (olasz) 3–2 (Hakimi 51., 77., Brandt 64., ill. L. Martínez 5., Vecino 40.)

Az F-csoport állása: 1. Barcelona (8 pont), 2. Borussia Dortmund (7 pont), 3. Internazionale (4 pont), 4. Slavia Praha (2 pont)

G-csoport
Zenit (orosz)–RB Leipzig (német) 0–2 (Demme 45+5., Sabitzer 63.)
Olympique Lyon (francia)–Benfica (portugál) 3–1 (J. Andersen 5., Depay 38., B. Traoré 89., ill. Seferovic 78.)

A G-csoport állása: 1. RB Leipzig (9 pont), 2. Olympique Lyon (7 pont), 3. Zenit (4 pont), 4. nfica (3 pont)

H-csoport
Valencia (spanyol)–Lille (francia) 4–1 (Parejo 66. – tizenegyesből, Soumaoro 82. – öngól, Kondogbia 84., Ferrán Torres 90., ill. Osimhen 25.)
Chelsea (angol)–Ajax (holland) 4–4 (Jorginho 5., 71. – mindkettőt tizenegyesből, Azpilicueta 63., R. James 74., ill. Abraham 2. – öngól, Promes 20., Kepa 35. – öngól, Van de Beek 55.)

A H-csoport állása: 1. Ajax (7 pont), 2. Chelsea (7 pont), 3. Valencia (7 pont), 4. Lille (1 pont)