Egy arany- és három ezüstérmet szereztek a magyar úszók a vizes Eb szombati napján

2022.08.13
21:03
MTI
Mihályvári-Farkas Viktória állhatott a dobogó legfelső fokára.

Mihályvári-Farkas Viktória arany-, Jakabos Zsuzsanna pedig ezüstérmet nyert 400 méter vegyesen szombaton a római úszó Európa-bajnokságon. A 18 éves győztes magyar versenyző 4:37.56 perccel csapott a célba, míg 33 éves honfitársa 4:39.79-cel lett második.

Milák Kristóf országos csúccsal nyert ezüstérmet 100 méter gyorson. A 200 méter pillangó 21 éves magyar olimpiai bajnoka 47.47 másodperccel csapott célba. A számban a 17 éves román David Popovici 46.86 másodperces világcsúccsal diadalmaskodott. Kovács Benedek is ezüstérmet nyert 200 méter háton. A 24 éves magyar versenyző 1:56.03 perces egyéni csúccsal ért célba. A számot a francia Yohann Ndoye Brouard nyerte 1:55.62-vel.