A Ferencvárosnak nem sikerült a bravúr a BL döntőben

06:21
2023.06.05
10:31
MTI
A norvég Vipers Kristiansand az FTC legyőzésével megvédte címét a női kézilabda Bajnokok Ligájában.

A Ferencváros az első félidőben tartotta a lépést a címvédővel, az első játékrész 14-13-as norvég vezetéssel fejeződött. A második félidőben azonban a Vipersnek sikerült gyorsan növelnie az előnyét, 20:14-re is vezettek. Innen pedig nem volt visszaút a FTC számára, mivel a norvégok kapusa Katrine Lunde bravúrosan védett. A mérkőzés végeredménye 28:24 a Vipersnek.

Az FTC 1971 és 2002 után harmadik alkalommal szerepelt a legrangosabb európai kupasorozat döntőjében, de diadalmaskodnia még nem sikerült. Ennek ellenére sikeres idényt zárt a magyar kézilabda, mivel két csapatuk is dobogón végzett a legerősebb nemzetközi kupasorozatban. A Győri Audi ETO KC a bronzmérkőzésen egy góllal legyőzte a dán Esbjerg csapatát.