Györe sikerrel vette az első akadályt Párizsban

2021.05.30
22:35
VajdaságMa
Györe László négy szettben 6:3, 6:7, 7:6, 7:5-re diadalmaskodott a francia Corentin Moutet ellen a Párizsban zajló Grand Slam-torna, a Roland Garros főtáblájának első fordulójában, így bejutott a legjobb 64 közé.

Rendkívül nagy csatát hozott a világranglistán jelenleg 53. zentai teniszező és francia ellenfelének meccse. Györének sikerült megnyernie az első szettet, de a második és a harmadik játszma rövidítésben dőlt el, előbbit a világranglistán 67. francia nyerte, míg utóbbit a vajdasági teniszező.

A negyedik játszma drámai fordulatot hozott, hiszen a franciának szettlabdája is volt, de Györe ezt hárította, majd megnyerte a majdnem négy és fél órás meccset. A zentai teniszező a következő körben Miomir Kecmanovićtyal játszik majd.