2021.09.02
18:19
MTI
Két aranyérmet is nyertek a magyar úszók a tokiói paralimpián.

Konkoly Zsófia 100 méteres pillangóúszásban, az S9-es kategóriában állt a dobogó legfelső fokára. A 19 éves pécsi versenyző harmadik érmét szerezte a japán fővárosban, mivel korábban 200 vegyesen és 400 gyorson egyformán második volt.

Pap Bianka pedig 100 méteres hátúszásban nyert az S10-es kategóriában. Két másodperccel előzte meg a második Aurélie Rivard-t. A 21 éves magyar úszó másodszor állhatott dobogóra a japán fővárosban, szerdán 400 gyorson ezüstöt nyert.

Konkoly sikere után negyedórával Pap Bianka a hatodik magyar aranyat gyűjtötte be.