Lőrincz Tamás aranyérmet szerzett a Kazahsztánban zajló birkózó-világbajnokságon

16:30
2024.03.19
08:48
MTI
A magyar versenyző a kötöttfogásúak 77 kilogrammos kategóriájának döntőjében technikai tussal legyőzte a görög származású, svéd színekben birkózó Alex Bjurberg Kessidist.

Nem jól sikerült a VB a két évvel ezelőtt világbajnok Nemes Viktornak. A vajdasági sportoló tegnap indiai és francia vetélytársát ugyan felülmúlta, utána azonban egy vitatható birói ítélet után pontozásos, 4:3 arányú vereséget szenvedett a hazai közönség előtt szereplő kazah birkózótól. Mivel a kazah nem jutott be a döntőbe, Viktor nem került a vigaszágra, így érmet és olimpiai kvótát sem szerzett. Erre lesz még esélye az olimpiai selejtező tornán.

Lőrincz Tamás
Kazahsztán
birkózó-világbajnokság

19:19

A húsvét lényegéről gyerekeknek, játékosan

Húsvéti játékos foglalkozás tartottak a szabadkai Zorka Helyi Közösségben. A 2 és 10 év közötti zorkai gyerekek számára meglepetéssel is kedveskedtek. A húsvéti programot évről évre a VMSZ zorkai helyi szervezete hívja életre.