A MOL-Pick Szeged nyerte a férfi kézilabda NB I-et

2018.05.20
18:58
2018.05.21
07:41
A Szeged vasárnap a döntő visszavágóján 29:26-ra kikapott a címvédő Telekom Veszprém otthonában, de összesítésben egyetlen góllal, 58:57-re jobbnak bizonyult riválisánál.

A múlt szombati első mérkőzést 32:28-ra nyerte a Szeged. A visszavágó 17. percében még hat góllal vezetett a vendégcsapat, majd az 55. percben már a hazaiak álltak jobban hárommal, végül mégis a szegediek örülhettek. Legutóbb erre 11 éve volt példa. A Szeged 17 ezüstérem mellett fennállása harmadik bajnoki címét szerezte, a 25-szörös bajnok Veszprém pedig tizedik alkalommal lett második az élvonalban.

Eredmény, döntő, visszavágó:
Telekom Veszprém - MOL-Pick Szeged 29:26 (14:17)

gólszerzők: Tönnesen 5, Gajic, Nenadic, Manaszkov 4-4, Ilic, Jamali, Blagotinsek 3-3, Nagy L. 2, Sulic 1, illetve Bodó 7, Sostaric, Skube 4-4, Källman 3, Thiagus Petrus, Sigurmannsson 2-2, Bánhidi, Blazevic, Srsen, Zsitnyikov 1-1
    A párharcot 58:57-es összesítéssel a Szeged nyerte.

A húsvét lényegéről gyerekeknek, játékosan

Húsvéti játékos foglalkozás tartottak a szabadkai Zorka Helyi Közösségben. A 2 és 10 év közötti zorkai gyerekek számára meglepetéssel is kedveskedtek. A húsvéti programot évről évre a VMSZ zorkai helyi szervezete hívja életre.