16:53
2019.04.14
17:31
Szerbiai RTV, B92
Több mint 8 ezer futó rajtolt el a mintegy 42 kilométeres távon, az élményfutam teljesítésére pedig további 15 ezren vállalkoztak.

A maraton női és férfi futamát is kenyai versenyző nyerte. Az erősebbik nem résztvevője 2:16.51-es idővel teljesítette a távot, és ezzel megdöntötte az új útvonalon mért belgrádi rekordot. Az esemény résztvevői között 3 ezer külföldi volt, akik a világ 70 országából érkeztek. Egy 70 fős kínai csoport mintegy 8 ezer kilométert utazott csak azért, hogy csatlakozhasson futamhoz, ami az esemény népszerűségét jelzi - véli Dejan Nikolić, a Belgrádi Maraton igazgatója.