18:23
2018-05-26
18:28
MTI
Daniel Ricciardo, a Red Bull ausztrál pilótája nyerte a Forma-1-es Monacói Nagydíj szombati időmérő edzését, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat majd az élről.

A 28 éves versenyzőnek ez pályafutása második pole pozíciója, az elsőt két évvel ezelőtt szintén Monte-Carlóban szerezte meg.

Ricciardo mellől a négyszeres világbajnok Sebastian Vettel, a Ferrari német pilótája startol majd, míg a harmadik rajtkockát a szintén négyszeres vb-győztes, címvédő és a vb-pontversenyben most is vezető Lewis Hamilton, a Mercedes brit versenyzője foglalja el.

A 78 körös Monacói Nagydíj vasárnap 15 óra 10 perckor kezdődik.