Roland Garros: Đoković magabiztos győzelme Fucsovics ellen Párizsban

02:36
2023.06.01
07:17
Pannon RTV
A magyar teniszező az első szettben ugyan kicsit megszorongatta, de vesztett szett nélkül 3:0-ra (7:6, 6:0, 6:3) nyert a legjobb szerb játékos.

A 22-szeres Grand Slam-győztes szerb teniszezőnek 2018 óta ez volt az ötödik összecsapása a világranglistán 83. magyar játékossal. Mind az öt mérkőzésüket Đoković nyerte. A tegnap esti összecsapáson az 1 óra 27 percig tartó első szettet csak rövidítésben sikerült behúzni a világranglista 3. szerb játékosnak (7:6).

A folytatásban Đoković már igazi "Grand Slam-üzemmódban" játszott, szinte rontás nélkül, három brékkel 6:0-ra nyerte a második játszmát.A harmadik felvonásban a szerb már sorozatban nyolc gémnél tartott, amikor a magyar játékos - aki 2:0-s szetthátrányból még sosem fordított - váratlanul visszabrékelt. Ennek azonban nem sokáig örülhetett, mivel pár elszórt labda miatt Đoković megint elvette az adogatását, és innen már nem volt visszaút Fucsovics számára (6:3).

A szerb teniszező ellenfele a harmadik fordulóban pénteken a világranglistán 34. spanyol Alejandro Davidovich Fokina lesz.