Röplabda: Harmadszor Európa-bajnok Szerbia

2019.09.29
20:25
Szabad Magyar Szó
Szerbia férfi röplabda-válogatottja 3:1-re (19:25, 25:16, 25:18, 25:20) nyert Szlovénia ellen az Európa-bajnokság döntőjében, így megszerezte az aranyérmet.

Slobodan Kovač kiválasztottjai az első játszmát 25:19-re, utána azonban huszonhat perc alatt egyenlítettek 25:16-tal. A harmadik szettet is Szerbia nyerte 25:18-ra, így 2:1-es vezetésre tett szert. A negyedik játszma is Szerbia 25:20-as győzelmével ért véget, így a szerb nemzeti csapat megnyerte az Európa-bajnokságot. A bronzérmet a világbajnoki címvédő lengyelek vitték el, így a francia csapat csak a negyedik lett.