Spanyol-horvát döntő lesz a férfi kézilabda Eb-n

08:08
2024.03.19
08:49
MTI
A horvát után a címvédő spanyol válogatott jutott a döntőbe az olimpiai kvalifikációs férfi kézilabda Európa-bajnokságon, miután 34:32-re verte Szlovénia csapatát.

A pénteki második elődöntőben Szlovénia a 17. percig tudta tartani magát, de a gyorsabban és pontosabban játszó spanyolok 8:8 után egy 5:1-es sorozattal elhúztak, és a szünetben öt találattal vezettek. A második felvonásban jól teljesítettek a szlovénok, nem nőtt tovább a különbség, sőt a hajrában egy 5:1-es szériával egy gólra felzárkóztak, de az egyenlítésre nem volt esélyük, végül 34:32-re kikaptak.

A spanyolok hatodszor jutottak Európa-bajnoki döntőbe, eddigi mérlegük egy győzelem és négy vereség.