22:06
2024.03.19
08:52
MTI
Szerbia válogatottja 29-26-ra legyőzte Izland csapatát a horvátországi férfi kézilabda Európa-bajnokság csoportkörének harmadik, utolsó fordulójában, kedden Splitben.

A szerbeknek mindenképpen nyerniük kellett, az északi szigetország csapatának viszont a döntetlen is elég lett volna a középdöntőbe kerüléshez. A tét nagyágának megfelelően mindkét együttes jó játékkal kezdett. A második félidő is rendkívül fordulatos volt, Izland három góllal elhúzott, egy ideig tartotta is ezt a különbséget, de a hajrában Szerbia fordított. A szerbeknek ugyanakkor négy találattal kellett volna nyerniük, hogy biztosítsák a továbbjutást, de a csapat elhibázta az utolsó támadását, 29-26 lett a vége, így csak akkor lépnek tovább a csoportból, ha Svédország pontot szerez a házigazda horvátokkal szemben.