14:36
2021.07.24
16:49
MTI
Háromszoros olimpiai bajnok Szilágyi Áron. A magyar kardvívó egész nap kiváló ütemben menetelt, csak az elődöntőben izzasztotta meg grúz ellenfele.

A döntőben már jóval könnyebben nyert, 15:7-re verte az olasz Luigi Samelét. Szilágyi Áron így London és Rio de Janeiro után sorozatban harmadszor lett olimpiai bajnok, ez pedig korábban senkinek sem sikerült.

Az áprilisban Európa-bajnok taekwondós Salim Omar előbb kikapott a férfi 58 kilogrammos kategória nyolcaddöntőjében, a vigaszágon azonban a bronzmeccsig jutott, ahol nem sikerült neki a bravúr, 5. helyen búcsúzott. Érdekesség, hogy a 18 éves magyar versenyzőnek édesapja 1992-ben dán színekben volt olimpiai bajnok.

Verrasztó Dávid 400 méter vegyesúszásban fináléba jutott. Könnyeivel küszködve fogadta a hírt, hogy pályafutása során először olimpiai döntőt úszhat. Mihályvári-Farkas Viktória a hatodik, míg a címvédő és világcsúcstartó Hosszú Katinka a hetedik idővel jutott a döntőbe 400 méter vegyesen.

Sokan azonban búcsúztak: meglepetésre a kardozó Szatmári András már az első fordulóban kiesett, miután kikapott iráni ellenfelétől, Decsi Tamást egy német ejtette ki.
A cselgáncsozó Csernoviczki Éva bejutott a 16 közé, ott azonban nem bírt japán ellenfelével.

Az 57 kilogrammban szereplő Gálos Roland első mérkőzésén kikapott, így búcsúzott a tokiói olimpia ökölvívóversenyétől, melynek egyetlen magyar indulója volt.

Az asztaliteniszezőknél a Szudi Ádám, Pergel Szandra duó kikapott a vegyes párosok első fordulójában, egyéniben Madarász Dóra is búcsúzott.
Mészáros Eszter a 20. helyen zárta a női légpuskások versenyszámát.

Az országúti kerékpáros mezőnyverseny 234 kilométere, a meleg, a páratartalom és a Fudzsi mászása kifogott Valter Attilán. Bár áttekert a célvonalon, az ötkarikás játékok oldala szerint nem fejezte be a versenyt.

Szilágyi Áron
Tokió 2020

19:47, Frissítve: 19:55

Klári néni újra énekelt Moholon

Harmadik alkalommal emlékeztek meg Moholon a Csobolyó Művelődési Egyesület szervezésében emléknappal és gyönyörű dallamokkal Vlasityné Zélity Klára életéről és munkásságáról.
16:00, Frissítve: 19:59

Leégett egy autószerelő műhely Szabadkán

A villámgyorsan a helyszínre érkező tűzoltók már csak a környező épületeket tudták megvédeni a lángoktól. A tűz szerencsére emberi életet nem követelt, azonban a kár tetemes. Az illetékesek szerint nem önhiba, hanem elektromos zárlat okozta a tüzet.