13:52
2021.07.24
14:02
MTI
A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka, valamint a 17 éves Mihályvári-Farkas Viktória is bejutott a döntőbe 400 méter vegyesen a tokiói olimpián, míg a férfiaknál ugyanebben a számban Verrasztó Dávid verekedte be magát a fináléba.

Verrasztó Dávid 400 méter vegyesen a negyedik idővel bejutott a fináléba a tokiói olimpia úszóversenyeinek nyitónapján. Verrasztó könnyeivel küszködve fogadta a hírt, hogy pályafutása során először olimpiai döntőt úszhat. A szám kétszeres világbajnoki ezüstérmese, háromszoros Európa-bajnoka szinte megszólalni sem tudott.

Hosszú önmagához képest gyengébb teljesítményt nyújtva úszott 4:36.01 perces időt, amely arra volt elég, hogy hetedikként kerüljön be a döntőbe. A 32 esztendős kiválóságot végig szorongatta az előfutamot végül 4:33.55 perces idővel nyerő amerikai Emma Weyant, de a brit Aimee Willmott, valamint a spanyol Mireia Belmonte szintén Hosszú előtt csapott a célba - utóbbi egészen minimális különbséggel, csak az utolsó 50 méteren előzte meg a magyar úszósztárt.

Ugyanebben a számban Mihályvári-Farkas nagyszerűen hajrázva, egyéni csúcsot jelentő 4:35.99 perces idővel csapott a célba a második előfutam végén, ezzel hatodikként került be a döntőbe.

Sebestyén Dalma a 27. helyen végzett, így nem jutott elődöntőbe 100 méter pillangón a tokiói olimpia úszóversenyeinek szombati nyitónapján.  A győriek 24 éves versenyzője egyéni legjobbjától (58.85) közel egy másodperccel elmaradva, 59.79 másodperccel futamában a harmadik lett.

A nyitónapon vízbe ugró hatodik magyar, Zombori Gábor a 400 méteres gyorsúszás előfutamában volt érdekelt, 3:47.99 perces idejével pedig a 18. helyen zárt, és nem jutott fináléba.

A férfi 400 m vegyes döntőjét vasárnap magyar idő szerint 3.30 órakor rendezik, míg ugyanebben a számban a női fináléra 4.12 órakor kerül sor.