Ugrás a tartalomra

Hajigálták a gumicsizmát és a szalmabálákat Moholon

2019.09.22
17:17
2019.09.22
17:24
Forrás
Pannon RTV
Gumicsizmadobásban, szekérmanőverezésben és kukoricamorzsolásban is megmérettettek a vállalkozó szelleműek Mohol régi vásárterén.

Az idén már hatodik alkalommal megtartott Moholi Parasztolimpiára a falu apraja-nagyja kilátogatott.

Idén valamivel több csapat jelentkezett a megszokottnál a Moholi Parasztolimpia megmérettetéseire. Az indulók között sok fiatalt lehetett látni, akiket hajtott a versenyszellem, hiszen mindenki a szomszéd csapata előtt szeretett volna végezni. Így volt ezzel Dávid Máté és csapata is, akik tavaly mutatkoztak be a versenyen.

Dávid Máté, Mohol: „Tavaly is már a verseny előtt hosszasan készültünk fel, ha először is szerepelünk, megmutassuk, hogy nem vagyunk annyira tapasztalatlanok a dolgokban. Idén is kijöttünk minimum háromszor egy héten gyakorolni, minden versenyszámot végigpróbáltunk, mindenkit lemértünk, hogy milyen időt fut.”

A Parasztolimpián szekértolásban, szalmabála-rakodásban, traktorgumi-görgetésben és még sok, a földművességhez kapcsolódó versenyszámban mérhette össze erejét a mintegy tíz induló csapat. Ezen kívül a település szakácsai körömpörkölt-főző versenyen mutatták meg tudományukat. A legkisebbeket pedig egész napos program várta.

Rigó Flórián, főszervező, Moholi Parasztolimpia: „A Parasztolimpia keretein belül gépkiállításunk is van, ahol a helyi, és a környékbeli gyártók és forgalmazók kiállítják a gépeiket, valamint a helyi földműveseink, akik valamilyen támogatáson keresztül szereztek eszközöket, azokat is szintén kiállítják.”

A Moholi Parasztolimpia legjobb együttesei a serlegek mellett egy-egy háziállattal is gazdagodtak. A dicsőség mellett, az első hely egy borjút, a második egy bárányt, míg a harmadik hely egy malacot is ért.

Mohol
Moholi Parasztolimpia
gumicsizma
szalmabála

Most

Népszerű

Havi 1.750 eurót is kereshet ezzel a munkával

Nagy szüksége van Szerbiának a kőművesekre. Virágzik az új építésű ingatlanok piaca, ehhez azonban munkaerőre van szükség, amit egyre nehezebb biztosítani. Hogy legyen elég kőműves, az építtetők kénytelenek egyre magasabbra tolni a béreket.