Ugrás a tartalomra

Életbe lépett a hétvégi szigorítás - bezártak a vendéglátóhelyek

2021.02.27
12:39
2021.02.27
20:42
Forrás
Pannon RTV, Prva Televízió, Tanjug, Szerbiai RTV
14 órakor országszerte bezártak a vendéglátóipari egységek, a bevásárlóközpontok és a nem élelmiszert árusító boltok. Vasárnap is csak 6-tól 14 óráig lehetnek nyitva. Nem elég, ha csak hétvégén szigorítunk - mondják a szakemberek.

A hétvégi szigorítás azonban nem csak az említett létesítményeket érinti.

Minden vendéglátóipari létesítmény Szerbia területén 14 órakor bezárt, vasárnap pedig szintén 6-tól 14 óráig tarthat nyitva, függetlenül attól, hogy van-e kerthelyisége, vagy nincs. A házhoz szállítás a nap 24 órájában viszont engedélyezett. 14 óra után nem lehet tolóablakon át sem kiadni ételeket és italokat, így az ilyen jellegű büfék is bezártak délután 2-kor, vasárnap pedig szintén 6-tól 14 óráig üzemelhetnek. A síközpontokban található vendéglátó egységek, az önállóan vagy a szállodák keretében működők egyaránt, ételt vagy italt a hétvégén csakis nyílt téren, a kerthelyiségekben szolgálhatnak fel, a sípályákon lévő tolóablakos vendéglátóipari objektumoknak pedig 14 órakor szintén be kellett zárniuk. 

A szállodák az ország egész területén ételt és italt a saját éttermükben és kávézójukban szintén csak 14 óráig adhattak ki minden vendégnek, este 10-ig pedig ez a szolgáltatás csakis a bejegyzett szállodavendégeknek, vagy más szálláshelyen, panziókban tartózkodóknak biztosítható. Ez azt jelenti, hogy akik nincsenek bejelentkezve, azokat nem szolgálhatják ki a szállodai éttermekben és kávézókban, szombaton és vasárnap sem, 14 óra után.

Az üzletközpontok, a nem élelmiszert árusító boltok, a fogadóirodák, játszóházak, edzőtermek, fitneszközpontok, fedett focipályák és egyéb fedett sportpályák szintén 6-tól 14 óráig dolgozhatnak a hétvégén. Azok a sportlétesítmények, amelyekben előre bejelentett mérkőzéseket játszanak, csakis erre a célra használhatók 14 óra után.

A szigorítások nem vonatkoznak az élelmiszerboltokra, gyógyszertárakra, benzinkutakra, az orvosi és fogorvosi rendelőkre, laboratóriumokra, színházakra és állatorvosi rendelőkre. A kozmetikai, fodrászati és szépségápoló szalonok, valamint a kisipari szolgáltatást nyújtók este 8 óráig tarthatnak nyitva. 

Az üzemanyagtöltő állomásokon kizárólag csak üzemanyagot lehet vásárolni 14 óra után.

Ezek a szigorítások egyelőre csak erre a hétvégére vonatkoznak. A szerbiai válságstáb hétfőn ül össze ismét.

Nem elég, ha csak a hétvégén vannak érvényben a pénteken meghozott járványügyi intézkedések - nyilatkozta Darija Kisić Tepavčević szerb munkaügyi miniszter a szigorításokról. A köztársasági válságstáb tagja kiemelte, a jelenlegi intézkedésekre azért volt szükség, mert nem megfelelő a járványügyi helyzet Szerbiában, a vírus pedig továbbra is jelen van. Kisić Tepavčević arra is felhívta a figyelmet, hogy az orvosokból is kifogy az energia. Emlékeztetett, hogy több mint 600 egészségügyi dolgozó lett koronavírus-fertőzött, közülük 16-an kórházba is kerültek. A síközpontokban lévő intézkedésekről pedig azt mondta, hogy bár az emberek szeretnek telelni, tudniuk kell, hogy már nem lehet úgy viselkedni, mint korábban. Hozzátette, sokan a síelésükből térnek haza betegen.

szigorítás
vendéglátó
étterem
kávézó

Most

21:33, Frissítve: 07:18

Exit poll: a HDZ nyert, de nem tud önállóan kormányt alakítani

A kormányzó jobbközép Horvát Demokratikus Közösség nyert a horvát parlamenti választásokon, de nem tud önállóan kormányt alakítani - derült ki a szavazófülkékből kilépők megkérdezésén alapuló és az urnazárás után nyilvánosságra hozott felmérésből.
20:29, Frissítve: 20:38

Megkezdődött az uniós csúcstalálkozó Brüsszelben

Az Európai Tanácsot alkotó vezetők gazdasági és versenyképességi kérdésekről, az ukrajnai háborúról, az EU és Törökország közötti kapcsolatokról, a közel-keleti konfliktusról és a libanoni fejleményekről fognak tárgyalni.

Népszerű

Havi 1.750 eurót is kereshet ezzel a munkával

Nagy szüksége van Szerbiának a kőművesekre. Virágzik az új építésű ingatlanok piaca, ehhez azonban munkaerőre van szükség, amit egyre nehezebb biztosítani. Hogy legyen elég kőműves, az építtetők kénytelenek egyre magasabbra tolni a béreket.