Ugrás a tartalomra

A gödöllői Szent István Egyetem tájékoztató napot tartott Zentán

2018.04.24
18:18
2024.03.19
08:33
Forrás
Pannon RTV
Az Agrárinnovációs Irodában a közeljövőben induló felnőttképzési programjaikat mutatták be. A továbbképzések az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program, vagyis az EFOP keretében valósulnak meg.

A projekt egyik célja, hogy a határon túli magyar területeken a vidéki vállalkozóknak magyar nyelvű továbbképzést biztosítson. Olyan akkreditált tanfolyamokat indítanának, amelyre igényt tartanak a vajdaságiak. Kozári József, tanácsadási és továbbképzési központ vezetője, Szent István Egyetem, Gödöllő: „Volt egy előzetes igényfelmérés, és hozzávetúleg 10 különböző tanfolyamot tudunk indítani a határon túli régiókban, illetve a már egyetemet, főiskolát végzett, magyar nyelvű szakemberek továbbképzését fogjuk valamilyen szinten támogatni. 5 különböző témakörben indulnak szakirányú továbbképzések.”

Az elméleti oktatás mellett a gyakorlatra is nagy hangsúlyt fektetnek a tanfolyamokon. Simon Gergely, szakmai vezető, Szent István Egyetem, Gödöllő: „Önmagában az elméleti oktatás nagyon kevés a hallgatók számára. Egy alapvető gyakorlatot is meg kell szerezniük. Próbálunk arra törekedni, hogy magyarországi reprezentatív gyakorlati helyekre, üzemekre tudjuk vinni a hallgatókat.”

A Szent István Egyetemnek kiterjedt Kárpát-medencei hálózata van. Több mint 25 éve van jelen Székelyföldön, Vajdaságban pedig 20 éve biztosít továbbtanulási lehetőséget. Balog Eszter, programkoordinátor, Kárpát-medencei Agrár- és Vidékfejlesztési Innovációs Központ, Gödöllő: „Próbáljuk a programelemeket összehangolni. Nem csak a felsőoktatásra koncentrálunk, hanem a felnőttképzésre is, és egyéb agráriumhoz kapcsolódó igényeket is igyekszünk kielégíteni.”

Az első tanfolyam már májusban indul, a méhészeknek tartanak előadást a Tisacoop vállalaton belül működő Tisamed munkatársai.

Szent István Egyetem
Gödöllő
Zenta
tájékoztató

Most

Népszerű