Ugrás a tartalomra

Hogyan megállítani az elvándorlást Szerbiából?

2019.02.11
18:42
2024.03.19
08:44
Forrás
Szerbiai RTV
654 ezer ember hagyta el Szerbiát 2000 óta. Zoran Đorđević munkaügyi miniszter szerint a nagy kérdés az, hogyan lehet megállítani az elvándorlást, és hogyan lehet visszahozni azokat, akik elköltöztek.

A Szerbiát elhagyók jelentős része fiatal, 15 és 24 év közötti. Az elvándorlás mérséklését, megállítását vagy visszafordítását egy koordinációs testülettől várja a miniszter. A szakértői csoport ma tartotta első ülését. A testületet akadémikusok, egyetemi tanárok és a gazdasági élet jeles képviselői alkotják. A kormány azt várja tőlük, hogy tervekkel, stratégiákkal, tanulmányokkal álljanak elő.

Az elmúlt két évben 51 ezer szerbiai ember költözött Németországba, az ottani szerb munkavállalók száma folyamatosan nő. Zoran Đorđević szerint Szerbia uniós csatlakozásával újabb piacok nyílnak meg a munkaerő előtt, így fokozódhat a negatív tendencia. A miniszter szerint azonban fontos az, hogy Szerbiában a reformoknak köszönhetően javult a helyzet, és megteremtődött a lehetőség a szakmai testület létrehozására. Ők majd megmondják, mit kell tennünk - vélekedett Đorđević a szerb közmédiának nyilatkozva.

elvándorlás
Zoran Djordjevic

Most

16:14, Frissítve: 16:22

Kortárs kiállítás a Kortárs Galériában

Kortárs képzőművészek által adományozott alkotásokból nyílt kiállítás a Kortárs Galériában Szabadkán. Goran Despotovskival, Mihailo Vasiljevićel és a videólinken csatlakozó Részegh Botonddal Nela Tonković beszélgetett.
15:56

Adománydobozt, mobiltelefont is loptak

A szabadkai rendőrkapitányság munkatársai a zombori rendőrséggel együttműködve letartóztatták a 2001-es születésű szabadkai V.P.-t és az 1995-ben született Apatin környéki N.M.-et, minősített lopás bűntett elkövetésének gyanúja miatt.

Népszerű

Havi 1.750 eurót is kereshet ezzel a munkával

Nagy szüksége van Szerbiának a kőművesekre. Virágzik az új építésű ingatlanok piaca, ehhez azonban munkaerőre van szükség, amit egyre nehezebb biztosítani. Hogy legyen elég kőműves, az építtetők kénytelenek egyre magasabbra tolni a béreket.