Ugrás a tartalomra

A hosszantartó hideg az árakra is kihatott, drágultak az élelmiszerek (videó)

2017.02.05
17:52
Halhiány van a szabadkai Tejpiacon
Halhiány van a szabadkai Tejpiacon. A befagyott tavak miatt nehezen lehet beszerezni, de folyami halból sincs túl nagy választék, és az áruk is emelkedett. A vásárlók szerint azonban nem csak a hal, a zöldség- és gyümölcsfélék ára is emelkedett.

A vásárlók szerint minden drágább, míg az eladók azt mondják, minden ugyanazon az áron mozog. Amiben egyetértenek, hogy halból kevés a választék és az is, ami van, sokkal drágább.

hal arak

Ebben az üzletben csupán 4-5 hal úszkál a vízben. Az eladó kamerán kívül elmondta, jelenleg csak ponty és sügér kapható náluk. A ponty ára 450-ről 495 dinárra emelkedett, a sügér kilója pedig 700 dinárba kerül.



Egy másik halárusnál nagyobb a választék, de az árakon ők is emeltek. A folyami halak 10-20 dinárral kerülnek többe. Süli Beáta, halárus: „A ponty volt az, ami a leginkább megdrágult. Az most 490 dinár nálunk, 569 dinár a pisztráng, amely szintén 20 dinárt drágult kilogrammonként.”

tejpaic halNem csak a halért kell többet fizetni. A zöldség- és gyümölcsfélék is drágábbak. Matkovics Mária: „Fölmentek az árak. A gyümölcsnek. Például a mandarin 100 dinár körül volt, most 160, ahogy látom. A citrom, a narancs... Drágább minden.”

Ez a vásárlók véleménye. A gyümölcsárusok viszont azt mondják, a gyümölcsök eddig is ennyibe kerültek. Sara Vuković, gyümölcsárus: „A mandarin 160, a narancs 120, a citrom 130, a paradicsom 200, az uborka 330, a paprika 350 dinár.”

tejpiac zoldseg2 Sokan panaszkodnak az áremelésre, mások szerint azonban természetes, hogy télen egyes zöldségek és gyümölcsök drágábbak. Perlaki Róbert: „Az alapcikkek, amelyeket szoktam vásárolni, azok hasonló árban vannak, de az idényen kívüli termékek jóval drágábbak. Gondolok itt a karfiolra, paprikára és hasonlókra. Ezek úgymond kétszeres áron vannak, mint a megszokott.”

Miklós Anna: „Nagyon-nagyon drágaság van most. Mindennek felment az ára, mivel hogy voltak a fagyos idők. Mindennek fent van az ára.” A fagy leginkább a krumplit tette tönkre. Masa József, zöldségárus: „Akkor, mikor kijöttünk abban a hidegben, sok burgonyát el kellett dobni, mert megfagyott itt az asztalon és azt már nem árulhattuk tovább. Az alma és a káposzta jobban kibírta, de a burgonyával nem lehetett.”

tejpiac zoldseg

Masa József ennek ellenére nem emelte két-, háromszorosára az árakat, ugyanis a gyenge vásárlóerő miatt így nem is tudná eladni. Masa József, zöldségárus: „Az alma 20 dinártól 50 dinárig van, a burgonya 20-25 dinár, a befőttparadicsom 100-120 dinár. A vöröshagyma 30 dinár. Tehát ezek minimális árak, hogy el bírjuk adni.” Néhányan megmenekültek a fagykártól, a piacon mégis nehezen tudják eladni termékeiket. Pedig ők sem emeltek az árakon. Varga Rózsa, zöldségárus: „30 dinár a burgonya, 200 a zöldség, 50 a sárgarépa, a 150 a pasztinák, a bab 300 dinár.” Az alma ára is igen eltérő a szabadkai Tejpiacon. Egyes asztaloknál 30 és 70 dinár között árulják, míg máshol 150 dinárba kerül. Emellett megnőtt a Lengyelországból importált alma mennyisége is.
tél
drágulás
élelmiszerek

Most

19:03, Frissítve: 19:25

Mozgasd meg az agyad!

Mozgasd meg az agyad! mottóval kvízestet szervezett Noszán a helyi Hinga Művelődési Egyesület. Az esemény célja a szórakozás, barátkozás, ügyesség és az általános műveltség fejlesztése volt. Négy- illetve ötfős csapatok versengtek a díjakért.
16:14, Frissítve: 16:22

Kortárs kiállítás a Kortárs Galériában

Kortárs képzőművészek által adományozott alkotásokból nyílt kiállítás a Kortárs Galériában Szabadkán. Goran Despotovskival, Mihailo Vasiljevićel és a videólinken csatlakozó Részegh Botonddal Nela Tonković beszélgetett.
15:56

Adománydobozt, mobiltelefont is loptak

A szabadkai rendőrkapitányság munkatársai a zombori rendőrséggel együttműködve letartóztatták a 2001-es születésű szabadkai V.P.-t és az 1995-ben született Apatin környéki N.M.-et, minősített lopás bűntett elkövetésének gyanúja miatt.

Népszerű

Havi 1.750 eurót is kereshet ezzel a munkával

Nagy szüksége van Szerbiának a kőművesekre. Virágzik az új építésű ingatlanok piaca, ehhez azonban munkaerőre van szükség, amit egyre nehezebb biztosítani. Hogy legyen elég kőműves, az építtetők kénytelenek egyre magasabbra tolni a béreket.