Kishegyes: Játékos sportverseny az általános iskolások számára

15:42
2018.11.11
17:22
Ugrálás közben guggolni, utána pedig felállni és tovább futni a következő akadályig - ha belegondolunk nem is olyan egyszerű mozdulatsor.

Sok ehhez hasonló feladat várta az óvodásokat és általános iskolásokat Kishegyes községben, ahol a sportolás jegyében szerveztek versenyt.

A versenyt az óvodások, illetve az alsós és felsős korosztályok számára rendezték meg, idén már másodszor. Az első válogató fordulót vasárnap rendezték az általános iskolások részére.

Dévity Tamás idén vesz részt először a verseny, ami számára csupa izgalom volt. „Nekem nagyon tetszett. Hát elég nehéz volt, de jó volt.”

Erdei Anna Dorka a tavalyi versenyen első lett, így nem volt kérdés az idei indulás. „Egy kicsit nehéz volt, tavaly is részt vettem ezen a versenyen, tavaly első lettem, bejutottam a döntőbe. Mintha most egy kicsit nehezebb lett volna.”

A fiatalok versenyét a kishegyesi önkormányzat szervezi. Céljuk nem csupán felhívni a gyerekek figyelmét a sportolás fontosságára, hanem az apróságok mozgáskoordinációjának fejlesztése is.

Kovács Károly, ifjúsági ügyekkel megbízott segédpolgármester, Kishegyes: „Ma két kategória versenyez: a 8 és 10, valamint a 10 és 12 év közöttiek. Fontos azt is elmondani, hogy innen az első három helyezett jut a döntőbe, amely Bácsfeketehegyen lesz megszervezve, december 9-én.”

Kishegyes község településein további öt selejtezőt rendeznek még november folyamán.