Ugrás a tartalomra

Potápi: Példaértékű a Kőrösi Csoma Sándor- és a Petőfi Sándor-program

2019.08.21
15:15
2019.08.21
17:39
Forrás
Pannon RTV
Mintegy 200 ösztöndíjas vesz részt a Kőrösi Csoma Sándor Program, illetve a Petőfi Sándor Program oktatási hetén Budapesten.

A vállalkozó szellemű fiatalok szeptemberben a világ különböző országiba utaznak, hogy segítség az ott élő magyarságot.

A Petőfi Sándor Program a Kárpát-medencei szórványmagyarságot támogatja. Ebben szeretne személyesen részt vállalni Halász Hargita és Czine Attila is, akik egyaránt Romániában dolgoznak majd ösztöndíjasként.

Halász Hargita, Hertelendyfalva: „Ez az első évem ösztöndíjasként. Korábban Vajdaságban több ösztöndíjassal voltam kapcsolatban, és munkám során is találkoztam velük. Nagyon értékesnek tartottam, amit csinálnak és ez motivált abban, hogy kipróbáljam magam egy más Kárpát-medencei településen.”

Czine Attila, Sepsiszentgyörgy, Románia: „Mindig is szerettem a magyarokkal foglalkozni, a magyarokért élni és dolgozni, és ebben a programban láttam a lehetőséget, hogy dolgozhatok esetleg magyar gyerekekkel. Segíthetek nekik a magyar kultúrát megélni és megtartani.”

A zentai Viakter Olga a Kőrösi Csoma Sándor Programra jelentkezett, amely a diaszpórában élő magyarságot támogatja: „Idén másodjára megyek a programmal, Saskatoonba, Kanadába. Most másodjára az motivált, hogy nagyon megszerettem az ottani magyar közösséget, és szeretnék továbbra is náluk ösztöndíjasként dolgozni és segíteni az ő magyar kultúrájuk megmaradását.”

Az oktatási hét ünnepélyes megnyitóján Potápi Árpád János is felszólalt. Magyarország nemzetpolitikai államtitkára a Kőrösi Csoma Sándor, illetve a Petőfi Sándor Programot a nemzetpolitika zászlóshajóinak nevezte.

Potápi Árpád János, nemzetpolitikáért felelős államtitkár, Magyarország: „Nemcsak azok a magyar fogadószervezetek, akár civil, társadalmi szervezetek, akár egyházi szervezetek nyernek sokat az ösztöndíjasok által, hanem az itt a teremben ülők, és az elmúlt években a programban részt vettek is sokat kaptak azoktól a magyar szervezetektől.”

A Kőrösi Csoma Sándor Program 2013-ban kezdte meg misszióját 47 ösztöndíjassal. Ehhez csatlakozott 2015-ben a Petőfi Sándor Program. Az elképzelés sikerét pedig jól bizonyítja, hogy az elmúlt évek során eddig több mint ezer ösztöndíjas döntött úgy, hogy részt vállal a Kárpát-medencei szórványban, illetve a diaszpórában élő magyarság megsegítésében.

Kőrösi Csoma Sándor-program
Petőfi Sándor-program

Most

11:07, Frissítve: 11:16

Semmelweis filmbemutató Palicson

A VMSZ és a Vándormozi most a Semmelweis-filmet hozza Palicsra - közölte közösségi oldalán dr. Pásztor Bálint. A vajdasági díszbemutatót május 8-án tartják a Palicsi Vigadóban 19:30-tól.
21:51

A múlt íze

Korhecz Gyula szalámigyáros élete és munkássága a Szabadkai Városi Múzeumban

Népszerű

Elhunyt Fehér Márta

Életének 48. évében, rövid, súlyos betegség után elhunyt Fehér Márta, a Hét Nap újságírója. 2017 óta volt tagja a Hét Nap szerkesztőségének, előtte 10 évig a Pannon RTV-ben dolgozott.