Ugrás a tartalomra
Pannon RTV

A bánáti magyar oktatásért

2022.03.31
21:01
Forrás
Pannon RTV
A vajdasági magyar tannyelvű oktatást érintő témákról tartottak szakmai kerekasztal-beszélgetést Nagybecskereken.

Szó volt a tankönyvek megjelentetéséről, a tantervek kialakításáról, a kis létszámú osztályok megnyitásáról, a középiskolai hálózatról, a pályázati lehetőségekről és más oktatással kapcsolatos problémákról.

oktatás
Bánát
kerekasztal-beszélgetés
Nagybecskerek

Most

16:49, Frissítve: 18:38

Gyerekfesztivál Magyarkanizsán

Több mint 300 gyerek vett részt a 15. Gyerekfesztiválon a magyarkanizsai Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola szervezésében. A gyerekek több kategóriában léptek színpadra, de ez mellett barátkoztak és közös játékokban is részt vettek.

Népszerű

Narancssárga riasztás van érvényben egész Vajdaságban

Jön a rossz idő – figyelmeztet a Köztársasági Hidrometeorológiai Intézet. Vajdaságban és Közép-Szerbia egyes részein narancsriasztás van érvényben. A hétvégéig és a jövő hét első felében folytatódik a változékony időjárás, záporokkal, zivatarral.