13:53
2022.06.15
16:29
Panon RTV
Fudbalsko čudo Mađarske se nastavilo! Fudbalska reprezentacija Mađarske je pobedila Englesku rezultatom 4-0 u Ligi nacija.

Englezi su pre utakmice ponovo pokleknuli, dok Mađari nisu. Domaća publika u Volverhemptonu, je to nagradila zviždanjem mađarske himne. Odgovor Mađara na ovaj gest stigao je na terenu, tako što je golom Rolanda Salaija u 16. minutu mađarska reprezentacija povela. Ovim rezultatom ekipe su otišle na pauzu posle prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu u igru su ušla i najveća fudbalska imena reprezentacije Engleske, ali uprkos tome Salai je uspeo da u 70. minutu ponovno postigne pogodak. Mađarska ekipa se tu nije zaustavila, u 80. minutu Žolt Nađ je bombastičnim udarcem povećao prednost na 3 gola za Mađare, dok je u 89. minutu Gazdag isto zatresao mrežu Engleske. Mađarska reprezentacija je izborila u gostima pobedu protiv Engleza rezultatom 4:0, što nije viđeno još od „Zlatnog tima".

Ekipa Marka Rosija se nalazi na čelu grupe smrti u Ligi nacija sakupivši 7 bodova nakon 4 kruga, ispred Nemaca sa 6 bodova i Italijana sa 5 bodova. Dok Englezi, sa dva osvojena poena, se nalaze na poslednjem mestu u grupi, sa kojeg čekaju nastavak takmičenja u septembru. Mađarski fudbal je doživeo značajan razvoj u poslednje vreme, a mađarska Vlada će nastaviti  da podržava ovaj sport, rekao je za Panon RTV pre utakmice Peter Sijarto, ministar spoljnih poslova i trgovine Republike Mađarske.

"Mađarski fudbal je doživeo značajan razvoj u odnosu na protekle godine i činimo sve da se mađarskoj deci obezbede adekvatni i kulturni uslovi pod kojima će postizati zapažene rezultate dok se bave sportom, ne samo fudbalom, nego i drugim sportovima. To je svrha programa ulaganja naše Vlade u sport."

Utakmicu je na licu mesta pratio i Šandor Čanji, predsednik Fudbalskog saveza Mađarske i predsednik mađarske vlade Viktor Orban, koji je lično čestitao igračima nakon zvižduka koji je označio kraj utakmice. Mađarski štampa je pobedu od 4-0 okarakterisala kao istorijski uspeh, dok su, prema pisanju engleske štampe, Mađari napravili gulaš od ekipe Engleske.