20:20
2024.03.19
08:34
RTV Pannon
Đoković nadigrao Federera u najdramatičnijem, jedinstvenom finalu 133. Vimbldona.

Nakon sportske drame u majstorskoj radionici vimbldonskog tenisa pobednički pehar pripao Novaku Đokoviću u finalu koje ulazi u istoriju po jedinstvenom rezultatu jer nakon izjednačenog rezultata u četiri seta, peti set je stigao opet do nerešenog stanja 6:6. Vimbldonska pravila kažu da se mora igrati dalje kao da ništa nije bilo, a pobednik je igrač koji prvi napravi dva gema razlike. I krenuli su, i Novak se u jednom momentu našao na ivici jer je Rodžer imao dve meč lopte ali Novak je poravno. Prepričavanje  sportske drame je jednako ćorav posao kao prepričavanje Hičkokovog trilera, zato postoje brojevi kao najbolji svedoci. Došli su šampioni beskompromisnom igrom do rezultata 12:12 u petom setu, prvi put u istoriji. Jedinstvena pravila koja važe na Vimbldonu određuju da se igra taj brejk i drama je rešena - došlo se do konačnog rezultata 7:3 za Novaka.

Peti put Vimbldonski pehar se našao u Novakovom zagrljaju posle konačnog rezultata 7:6, 1:6, 7:6, 4:6, 12:12 i 7:3 u taj brejku, a Novak i Rodžer ulaze u istoriju tenisa i po onome što su kao velikani igre pokazali u 133. finalu Vimbldona.

Nekoliko minuta nakon što su finalistima uručena šampionska znamenja, na oficijelnoj tabli vimbldonskog kompleksa je ispisano: 2019 N. Đoković. Tu počinje još jedno poglavlje teniske istorije, a trubači su tu negde i čekaju da  Novak siđe sa terase sa koje je obavezan da po tradiciji pozdravi, publiku, organizatore i da se slika za istorijski almanah šampiona.