Selekcije Srbije i Mađarske startovale pobedom na Memorijalnom turniru "Stevan Vilotić Ćele"

2021.09.04
15:10
2021.09.04
18:51
Osim selekcije Srbije, na turniru koji traje do utorka učestvuju i omladinske selekcije Mađarske, Azerbejdžana i Crne Gore. Utakmice memorijalnog turnira igraju se u četiri vojvođanska naselja: Subotici, Senti, Bačkoj Topoli i Kuli.

Na gradskom stadionu u Subotici u petak je odigrana utakmica između Srbije i Azerbejdžana. Selekcija Srbije je imala jaču želju za pobedom na utakmici. U 12. minutu pogodak Nikole Mituiljikića vodi do prednosti od 1-0. Publika je u drugom poluvremenu mogla videti dva pogotka, u 66. minutu Ognjen Ajdar je postigao drugi gol za ekipu Srbije. Onda je u 70. minutu ekipa Azerbejdžana uspela pogotkom iz slobodnog udarca da ublaži poraz.

Ognjen Ajdar, ofanzivni igrač selekcije Srbije: "Bili smo bolji, diktirali smo celu utakmicu. Prvo poluvreme smo imali tri četiri stopostotne šanse, što smo morali da iskoristimo, ali nema veze, uvek može bolje. Idemo u sledeću utakmicu da pobedimo i da budemo bolji od Crne Gore."

Odlazak na Evropsko prvenstvo je najvažniji je cilj omladinske fudbalske reprezentacije Srbije do 19 godina, rekao je trener ekipe nakon utakmice. Dejan Branković je rekao da na Memorijalnom turniru "Stevan Vilotić Ćele" takođe pokušavaju poboljšati uigranost tima.

"I u drugom poluvremenu smo se trudili sa dosta izmena, i nekih novih igrača, imamo 7 novih igrača sad na ovom turniru, gde hoćemo da jednostavno sklopimo tim koji će biti najbolji za predstojeće kvalifikacije."

U drugom susretu, Memorijalnog turnira "Stevan Vilotić Ćele", juče je mađarska reprezentacija pobedila selekciju Crne Gore rezultatom 4: 1. U mađarskoj ekipi dva gola je postigao Daniel Nemet, dok su po jedan gol postigli Damir Redžić i Dominik Stojka. Finale turnira igra se u Subotici u utorak.