Širom zemlje navijali za Orlove

2018.06.17
19:21
Navijači širom zemlje su sa velikom napetošču pratili nastup srpske reprezentacije na Svetskom prvenstvu u fudbalu.

A sada da pogledamo kakva je bila atmosfera danas popodne u Subotici i Hajdukovu. Naša ekipa je zajedno sa navijačima odgledala utakmicu.

Odigrana je prva utakmica prvog kola Grupe E na Svetskom prvenstvu 2018 u Rusiji između selekcije Srbije i Kostarike. Srbija je pobedila sa rezultatom 1:0 i tako osvojila 3 boda za svoj tim. Na ulicama Subotice na više lokacija je emitovana utakmica, a pobedu su navijači toplo pozdravili.

“Obe ekipe su dobro igrale, ali je bolja pobedila.”

Srpski fudbaleri su odmah u startu krenuli u napad, i već od prvih minuta su predstavljali ozbiljnu opasnost za golmana reprezentacije Kostarike. Do kraja su dominirali u igri, što se vidi u brojkama. U prvom poluvremenu srpska reprezentacija je u 62 procenata posedovala loptu a bili su bolji i u preciznim prolazima. Prvi deo igre je bio bogat u šansama, ali su ekipe ipak sa nerešenim rezultatom 0:0 otišli u svlačionicu.

Drugo poluvreme je ponovo počelo srpskom ofanzivom. U 56. minuti Aleksandar Kolarov je golom iz slobodnog udarca obezbedio vođstvo srpskoj reprezentaciji. Drugi deo igre se pokazao uzbudljivijim od prvog. Timovi su se borili svih 90 minuta, ali bez promene u rezultatu. Srbija je savladala Kostariku sa 1:0.

“Bila je lepa utakmica, lepa igra naše reprezentacije. Bila je korektna igra, sačuvali su rezultat posle prvog gola. Kolarov je dao lep gol, eto toliko. Zadovoljni smo rezultatom, ovaj jedan gol je bio dovoljan.”

Sledeći meč Srbija igra u petak, 22. juna od 20 časova u Kalinjingradu protiv Švajcarske.