2020.08.09
17:50
2020.08.09
18:38
Predstavljanje debitantskog ženskog fudbalskog kluba TSC Kanjiža u srpskoj Superligi nije bilo naročito uspešno. Izabranice Fanđe Vajda poražene su 7:0 u gostima protiv nosioca titule Spartaka.

Ekipa iz Kaniiže se dobro držala u prvom poluvremenu i na pauzu se otišlo sa dva pogotka razlike, ali u poslednjih 12 minuta domaćini su postigli četiri gola protiv sve umornijeg protivničkog tima i ostvarili su veliku pobedu.

Već u prvom minutu susreta ženska fudbalska ekipa Spartaka povela je golom Tijane Filipović, koja je bila najuspešnija igračica meča, jer je četiri puta zatresla protivničku mrežu. Po jedan pogodak su postigle Natalija Obradović, Violeta Slović i Tijana Matić.

„Najvažnije mi je to što sam postigla golove i stekla samopouzdanje za ono što nas čeka. Zadovoljna sam i mislim da su ova četiri gola takođe zasluga i mog tima.“ rekla je Tijana Filipović, igračica Spartaka.

Domaćini su tokom oba poluvremena držali gol TSC-a pod stalnim pritiskom, dok su se gosti herojski branili.

„Možemo biti zadovoljni rezultatom, ali igra je još uvek daleko od željenog nivoa, još uvek imamo mnogo da radimo na sebi i teško je tempirati  formu za prvo kolo. Idemo iz utakmice u utakmicu, ispravljamo greške i trudimo se da što pre uđemo u takmičarsku formu.“ rekao je Boris Arsić, glavni trener Spartaka.

Iako TSC iz Kanjiže nije uspeo da postigne pogodak u uvodnom meču, njihov trener je zadovoljan voljom i trudom devojaka da se bore. Kako kaže, njihov cilj je i dalje da ostanu u Super ligi.

„Ovo nam je prva sezona, ovo je liga sa potpuno drugačijim ritmom od prve lige. Mora se uhvatiti ritam i takmičiti se sa timovima. Bilo je perioda u prvom poluvremenu kada smo mogli da kontrolišemo utakmicu, ali u drugom poluvremenu smo bili potpuno bez snage. Nažalost, uticalo je i to što naša fudbalerka iz Mađarske nije mogla da igra, jer zbog virusa nije mogla da pređe granicu. Postoje igrači sa manjim povredama u timu, tako da je danas nedostajalo tri-četiri igrača iz tima.“ rekao je Fanđo Vajda, glavni trener, TSC Kanjiža.

U sledećem kolu TSC Kanjiža će biti domaćin ekipi Zemuna, dok će Spartak iz Subotice gostovati Vojvodini u Novom Sadu.