Ugrás a tartalomra

Humanitárius katasztrófába sodródik Afganisztán

2021.09.10
08:09
2021.09.10
08:16
Forrás
Euronews
A lakosság 72 százaléka él kevesebb mint napi egy dollárból, a jövő év közepére ez 97 százalékra nőhet.

Az Afganisztánnak szánt pénzek befagyasztása hatalmas gazdasági és humanitárius katasztrófába sodorhatja az országot - mondta az ENSZ afganisztáni különmegbízottja. Deborah Lyons sürgette a nemzetközi közösséget, hogy az aggodalmak ellenére szabadítsa fel a befagyasztott segélyeket, valamint az afgán központi bank külföldön tartott pénzeszközeit. „Érthető az a cél, hogy ezeket az eszközöket megtagadják a tálib adminisztrációtól, de ennek elkerülhetetlenül súlyos gazdasági visszaesés lesz a hatása. A hanyatlás további milliókat tol a mélyszegénységbe, éhínségbe, ami újabb óriási menekülthullámot indít el” - mondta a különmegbízott.

Az ENSZ adatai szerint a 38 milliós afgán lakosság 72 százaléka él a szegénységi küszöb alatt, kevesebb mint napi egy dollárból. Támogatás híján ez az arány, jövő év közepére 97 százalékra nőhet. Az első humanitárius segély a szomszédos Pakisztánból érkezett Kabulba. A 30 tonnás szállítmány élelmiszert, gyógyszereket, és orvosi eszközöket tartalmazott. Pénteken Bahreinből és Kazahsztánból is érkezett.

Afganisztán
ENSZ
Deborah Lyons

Kapcsolódó tartalmak

Most

21:33, Frissítve: 21:52

Exit poll: a HDZ nyert, de nem tud önállóan kormányt alakítani

A kormányzó jobbközép Horvát Demokratikus Közösség nyert a horvát parlamenti választásokon, de nem tud önállóan kormányt alakítani - derült ki a szavazófülkékből kilépők megkérdezésén alapuló és az urnazárás után nyilvánosságra hozott felmérésből.
20:29, Frissítve: 20:38

Megkezdődött az uniós csúcstalálkozó Brüsszelben

Az Európai Tanácsot alkotó vezetők gazdasági és versenyképességi kérdésekről, az ukrajnai háborúról, az EU és Törökország közötti kapcsolatokról, a közel-keleti konfliktusról és a libanoni fejleményekről fognak tárgyalni.

Népszerű

Havi 1.750 eurót is kereshet ezzel a munkával

Nagy szüksége van Szerbiának a kőművesekre. Virágzik az új építésű ingatlanok piaca, ehhez azonban munkaerőre van szükség, amit egyre nehezebb biztosítani. Hogy legyen elég kőműves, az építtetők kénytelenek egyre magasabbra tolni a béreket.