Ugrás a tartalomra

Oktatási vészhelyzet a világ számos országában

2021.03.03
13:20
Forrás
MTI
A koronavírus-járvány miatt sok helyen hónapok óta be vannak zárva az iskolák, aminek komoly következményei lehetnek a gyerekekre nézve.

A világ számos térségében oktatási vészhelyzet alakult ki a koronavírus-járvány miatt elrendelt iskolabezárások következtében az ENSZ Gyermekalapja szerint. Az UNICEF által közzétett adatok szerint a járvány miatti iskolabezárások világszerte több mint 168 millió gyermeket érintettek közvetlenül az elmúlt egy évben. Minden hetedik gyermek - 214 millió diák - háromnegyed éve nem tud az iskolája falai között tanulni. 14 olyan ország van, amely túlnyomórészt zárva tartotta oktatási intézményeit 2020 márciusa és 2021 februárja között. Ezeknek az országoknak kétharmada Latin-Amerikában és a Karib-tenger térségében található, ahol ez az intézkedés csaknem 98 millió iskolást érintett. Leghosszabb ideje Panamában tartanak zárva az iskolák, ezt követi Salvador, Banglades és Bolívia.

Számos országban magas annak a kockázata, hogy akik egy éve nem járhatnak iskolába, azok már sosem térnek vissza az osztályterembe, gyermekházasságba vagy gyermekmunkába kényszerülhetnek. Pedig gyermekek milliói számára az iskola az a hely, ahol nemcsak tudást, de ellátást, tápláló élelmet is kapnak, találkozhatnak társaikkal, illetve sok helyen az iskolában érhetők el az egészségügyi és immunizációs szolgáltatások is - hangsúlyozta az UNICEF.

iskola
oktatás
vészhelyzet
koronavírus
járvány
UNICEF

Most

19:03, Frissítve: 20:04

Mozgasd meg az agyad!

Mozgasd meg az agyad! mottóval kvízestet szervezett Noszán a helyi Hinga Művelődési Egyesület. Az esemény célja a szórakozás, barátkozás, ügyesség és az általános műveltség fejlesztése volt. Négy- illetve ötfős csapatok versengtek a díjakért.

Népszerű

Havi 1.750 eurót is kereshet ezzel a munkával

Nagy szüksége van Szerbiának a kőművesekre. Virágzik az új építésű ingatlanok piaca, ehhez azonban munkaerőre van szükség, amit egyre nehezebb biztosítani. Hogy legyen elég kőműves, az építtetők kénytelenek egyre magasabbra tolni a béreket.