Ugrás a tartalomra

Szállodákat, fürdőket, éttermeket romboltat le Kim Dzsong Un

2019.10.23
12:30
Forrás
hirado.hu
Az észak- koreai vezető elrendelte, hogy a Dél- Korea által épített idegenforgalmi létesítményeket bontsák le a Gyémánt-hegyen, amelynek idegenforgalma a Korea-közi együttműködés jelképe volt.

A dél-koreai kormány és vállalatok tucatnyi idegenforgalmi létesítményt - szállodákat, éttermeket, fürdőket, koncerttermet és golfpályát - építettek a Gyémánt-hegyen. Az utaztatások 1998-ban kezdődtek, de 2008-ban leálltak, miután egy észak-koreai őr agyonlőtt egy dél-koreai turistát. A gyémánt-hegyi idegenforgalom a Korea-közi együttműködés jelképe volt. 2010-ben Phenjan kisajátította dél-koreai létesítményeket. A KNCA hivatalos észak-koreai hírügynökség szerint Kim ellátogatott az üdülőhelyre, és azt "lepusztultnak", a nemzeti jellegtől idegennek találta.

Kim Dzsong Un bírálta apja politikáját, aki szerinte túlságosan függött Szöultól. Idejemúltnak és lepusztultnak nevezte a létesítményeket. Az két ország közötti utaztatások a 2008-ig tartottak, míg egy észak-koreai őr agyonlőtt egy dél-koreai turistát. Észak-Korea első embere saját ízlése szerint modern épületeket képzelt el a jelenlegiek helyére. Ri Szang Min, a szöuli újraegyesítési minisztérium szóvivője kijelentette, hogy megvédik tulajdonjogukat és hajlandóak tárgyalni Phenjannal.

Észak-Korea
Dél-Korea
Kim Dzsong Un
szálloda
étterem
fürdő
rombolás

Kapcsolódó tartalmak

Most

13:04

Nehézbombázót lőtt le Ukrajna

Ukrajna pénteken lelőtte az orosz légierő egyik Tupoljev Tu-22M szuperszonikus nehézbombázóját a dél-oroszországi Sztavropol régióban – közölte Kijev.
09:33, Frissítve: 09:38

Orbán Viktor: békepárti többség kell Európában!

Az európai parlamenti választáson a békepártiság és a háborúpártiság áll szemben egymással, és Európában békepárti többség kell - hangoztatta Orbán Viktor magyar miniszterelnök a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában, pénteken.

Népszerű

Havi 1.750 eurót is kereshet ezzel a munkával

Nagy szüksége van Szerbiának a kőművesekre. Virágzik az új építésű ingatlanok piaca, ehhez azonban munkaerőre van szükség, amit egyre nehezebb biztosítani. Hogy legyen elég kőműves, az építtetők kénytelenek egyre magasabbra tolni a béreket.