TSC pobedio Spartak u severnobačkom derbiju

2024.03.17
10:31
Pannon RTV
U Subotici je odigrana utakmica 26. kola Superlige Srbije između Spartaka i TSC-a iz Bačke Topole, dostojna severnobačkog derbija.

Od početka prvog poluvremena gostujuća ekipa je imala dominaciju na terenu. TSC je poveo u 17. minutu pogotkom Radina, da bi već 11 minuta kasnije na semaforu stajalo 0:2, gol u mreži Subotičana je završio zahvaljujući pogotku Ćirkovića.

Početkom drugog poluvremena se činilo da je utakmica rešena, jer je golom Jovanovića gostujuća ekipa povećala prednost na tri gola. Spartak se nakon toga ipak probudio, a golovima Miljića i Ubiparipa vratila se nada domaćoj ekipi. Činilo se da ekipa Spartaka može doći do izjednačenja ali u 67. minutu Martinović je dobio drugi žuti karton, pa su domaći igrači morali da nastave utakmicu sa igračem manje. TSC je iskoristio prednost što ima igrača više i u 73. minutu drugim golom Ćirkovića na utakmici, ekipa TSC-a postavlja konačnih 2:4. Ekipa iz Bačke Topole je ovom pobedom osigurala treće mesto u ligi, dok je Spartak i dalje 10. na tabeli.

TSC će sledeću utakmicu igrati kod kuće protiv Voždovca 30. marta, dok će Spartak istog dana gostovati u Beogradu protiv ekipe Partizana.