Ugrás a tartalomra

Škola jahanja u Totovom selu

2022.07.21
17:37
2022.07.21
20:56
Forrás
Pannon RTV
Počeo je IV Zabavni konjički kamp u Totovom Selu čiji je cilj popularisanje i negovanje tradicije. Ovo je prilika da 30-tak dece nauči osnove kulture jahanja.

Učesnici Zabavnog konjičkog kampa u Totovom Selu između ostalog mogu da nauče kako se održava čistoća konja, jahanje, pravila konjičkih zaprega, ali će biti prilike za različita takmičenja u spretnosti,  a imaće vremena i za druženje.

„Imam svog konja i zove se „Selo" (Vetar) i nedavno sam počela ovde kod Jenea da jašem, a jahala sam već i u Lietavskoj Zavadki" kaže Reka Sečei iz Kanjiže.

„Jako volim konje jer mislim da su to posebne životinje i došao sam u ovaj konjički kamp da bolje naučim jahanje" kaže Jazmin Bičkei iz Kanjiže.

Kamp je organizovalo Udruženje za negovanje tradicije „Almaš-Vašdereš".

„U naredna tri dana glavni naglasak će biti na jahanju, na upoznavanju konja, da nauče šta je ono što ih okružuje, i deca nisu toliko mala da ne bi naučili da lepo polako i sami osedlaju konja. Odnosno, naučićemo ih da vode zapregu, da nauče da vežu konja u zapegu, ili bar da čuju, da vide šta je važno, na šta treba kasnije, kada budu stariji, da obrate pažnju" kaže Jene Kalman, predsednik Udruženja za negovanje tradicije „Almaš-Vašdereš" iz Totovog Sela.

Ovaj kamp naišao je na toliko interesovanje, zbog toga će u avgustu biti organizovan još jedan kamp sa ovim sadržajima. Oba se realizuju uz podršku Pokrajinskog sekretarijata za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine i Mađarskog nacionalnog saveta.

škola
Totovo Selo

Slične vesti

Najnovije

Najčitanije

Postavljen poslednji par šina na brzoj pruzi Subotica-Novi Sad

Radovi na izgradnji deonice brze pruge Beograd-Budimpešta između Subotice i Novog Sada odlično napreduju. Danas poslepodne je kod Bačke Topole postavljen poslednji par šina između dva vojvođanska grada, tako da se glavna pruga može smatrati spojenom.

Veliko prolećno čišćenje u Tornjošu

U Tornjošu su sve generacije u selu dale svoj doprinos, uzimajući u ruke metle, lopate i džakove, kako bi učestvovali u tradicionalnoj radnoj akciji “Dan planete Zemlje”. Zajedno su se trudili da urede selo.