Ugrás a tartalomra

41. Fruškogorski maraton

2018.04.29
08:53
2024.03.19
08:33
Forrás
RTV Pannon
Vikend maraton na Fruškoj Gori ima preko 10 hiljada učesnika. Planinarima u ponudi 19 različitih staza.

Učesnici su već u ranim jutarnjim satima masovno stizali na maraton.

Daniel Puhalak je stigla iz Bačke Topole: “Rekreiramo se, lepo je vreme i došli smo da se zabavimo u prirodi. Ovakav maraton nas sa jedne strane isključi iz posla i svakodnevnice, a sa druge strane dobro je raspoloženje, društvo, atmosfera.”

“Ja živim u Budimpešti, ima puno smoga, grad je bučan. Ovde je mir, priroda, lepo vreme i vazduh” – kaže učesnica Adriana Perlaki.

Organizatori pozivaju ljude na bavljenje sportom i zdrav način života. Najkraća staza je 4, a najduža preko 100 kilometara.

Nenad Sudarov, direktor Fruškogorskog maratona: “Smatram da smo ovom prilikom uspeli u potpunosti postići cilj, i vreme nam pogoduje. Mnogi su došli. A oni koji ipak izostave ovaj događaj, mislim da prave veliku grešku.”

Na maraton su iz 20 zemalja stizali učesnici. Ove godine prvi put ima i ljubitelja prirode iz Kine i Singapura. “Iz celog sveta danas dolaze ljudi. Fruška Gora je planina cele Vojvodine, može se mirno takmičiti sa bilo kojom planinom Srbije. Na ovom događaju sad ima toliko pozitivne energije, da možemo reći da je danas najspecifičnija planina na svetu” - kaže Zdravko Jelušić, predsednik Skupštine Novog Sada.

Fruškogorski maraton
Novi Sad

Najnovije

17:22, Frissítve: 17:37

Svi se pripremaju za praznike

Srbija i Subotica već su danas bile u groznici prazničnih priprema. Mnogo se kupovalo i na Mlečnoj pijaci, prema rečima prodavaca gužva je bila već nego obično.

Najčitanije

Postavljen poslednji par šina na brzoj pruzi Subotica-Novi Sad

Radovi na izgradnji deonice brze pruge Beograd-Budimpešta između Subotice i Novog Sada odlično napreduju. Danas poslepodne je kod Bačke Topole postavljen poslednji par šina između dva vojvođanska grada, tako da se glavna pruga može smatrati spojenom.

Veliko prolećno čišćenje u Tornjošu

U Tornjošu su sve generacije u selu dale svoj doprinos, uzimajući u ruke metle, lopate i džakove, kako bi učestvovali u tradicionalnoj radnoj akciji “Dan planete Zemlje”. Zajedno su se trudili da urede selo.